W jaki sposób wykonuje się konstrukcje stalowe?

Schody, drzwi, ogrodzenia, balustrady – to tylko niektóre z konstrukcji, jakie można uzyskać ze stali. Znajdują one zastosowanie w firmach, instytucjach, na posesjach oraz w prywatnych domach. Za ich wykorzystaniem przemawia kilka istotnych cech, jak np. kwasoodporność oraz nierdzewność. W jaki sposób wykonuje się takie konstrukcje? Szczegółów dowiesz się z poniższego artykułu.

konstrukcje-stalowe

Wymagania dotyczące produkcji konstrukcji stalowych

Aby zajmować się wytwarzaniem konstrukcji stalowych, należy spełniać wymagania zamieszczone w odpowiednich normach. Są one określone dla poszczególnych klas konstrukcji, a zdolność przedsiębiorstwa do ich przestrzegania wynika z kilku czynników:

  • Kwalifikacji personelu
  • Nadzoru technicznego
  • Stosowania odpowiednich materiałów, metod wytwarzania oraz montażu
  • Zakresu systemu jakości
  • Kontroli i badań z zastosowaniem właściwego wyposażenia

Specyficzne wymagania musi również spełniać dokumentacja projektowa, która powinna obejmować projekt techniczny i specyfikację techniczną oraz wszelkie materiały użyte do produkcji. Pracownicy zatrudnieni do wykonywania stalowych konstrukcji powinni mieć wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie poparte uprawnieniami zawodowymi. W procesie produkcji należy także przestrzegać reżimów technologicznych poszczególnych czynności takich jak: cięcie, gięcie, spawanie, zgrzewanie, wykonywanie otworów oraz połączeń mechanicznych.

Czynniki gwarantujące trwałość konstrukcji stalowych

Podczas wykonywania konstrukcji stalowych potrzebne jest także odpowiednie zaplecze techniczne, które zawiera sprzęt komputerowy, oprogramowanie CAD i wielkoformatowe urządzenia poligraficzne, które pozwalają na dokonywanie drobnych zmian przesyłanych drogą elektroniczną. Dodatkowo, konstrukcje stalowe są zabezpieczane powłoką antykorozyjną i przeciwpożarową, dzięki czemu służą przez wiele lat.

Wyspecjalizowaną firmą oferującą elementy stalowe jest Janmar PU, która została założona w 1990 roku w Warszawie. Od początku działalności jest nastawiona na wytwarzanie metalowych ogrodzeń, daszków, schodów zewnętrznych, barierek, balustrad oraz krat ze stali kwasoodpornej. Cechuje się profesjonalizmem usług, wysoką jakością wyrobów, terminowością oraz konkurencyjnymi cenami, a dzięki doświadczeniu i umiejętności pracowników jest otwarta na skomplikowane zlecenia.