Stanowisko do prasowania. Jak wybrać odpowiednie?

Prasowanie nie należy do ulubionych, domowych czynności. Często odkładamy je na później, co skutkuje uzbieraniem się ogromnej góry ubrań i pościeli oraz wymusza spędzenie kilku godzin przy desce do prasowania. Warto wiedzieć, że czynność tę można znacznie uprościć i tym samym ułatwić sobie życie. Sposobem na łatwe prasowanie jest zakup stanowiska do prasowania, które pozwala prasować w szybki i do tego przyjemny sposób.

Prasowanie nie musi być trudne!

Jedynie nieliczni lubią prasować i traktują tę czynność, jak sposób na relaks i odstresowanie. Zdecydowania większość na widok deski do prasowania i żelazka reaguje „alergiczne” i szuka sposobu na uniknięcie tej niezbyt ciężkiej, ale wyjątkowo niewdzięcznej czynności. W jaki sposób ułatwić sobie wykonywanie codziennych obowiązków? Doskonałym sposobem na to, aby pokochać prasowanie, jest zakup nowoczesnego stanowiska do prasowania, które sprawi, że zapomnimy o mozolnej walce z zagnieceniami materiału i wysiłkiem związanym z koniecznością wyprasowania opornych na działanie żelaza tkanin np. grubej odzieży, lnianych zasłon, obrusów lub pościeli.

Stanowiska do prasowania cieszą się rosnącą popularnością. Pozwalają one w profesjonalny i szybki sposób wyprasować nawet grube tkaniny, a także zapewniają bezpieczeństwo w czasie prasowania materiałów wymagających wyjątkowej uwagi i delikatności – wyjaśnia ekspert z firmy AAT RENKAR z Krakowa.

Cechy dobrego stanowiska do prasowania

Zwykła deska do prasowania oraz tradycyjne żelazko nigdy nie zapewnią takiego komfortu prasowania, jak stanowisko do prasowania, które cechuje, m.in.:

  • regulacja wysokości, dzięki której prasowanie przestaje być ciężką i obciążającą dla kręgosłupa „pracą fizyczną”,
  • funkcja odciągu pary, dzięki której prasowana odzież, pościel i inne tkaniny pozostają suche, więc można je bez obaw od razu włożyć do szafy,
  • funkcja nadmuchu, dzięki której prasowanie delikatnych, zwiewnych i wymagających szczególnej ostrożności tkanin staje się wyjątkową przyjemnością.

Powyższe funkcje powinno posiadać każde dobre stanowisko prasowalnicze, bo wpływają one nie tylko na ogólny komfort osoby prasującej, ale także znacząco skracają czas prasowania. Dobre stanowisko parowe cechuje także odpowiednio wyprofilowana deska, wydajny generator pary oraz lekkie żelazko; wszystkie te elementy są zintegrowane, co dodatkowo ułatwia wykonywanie codziennych czynności.

Kiedy warto kupić stanowisko do prasowania?

Profesjonalne stanowisko do prasowania przyda się w każdym domu; doskonale sprawdzi się także w przypadku właścicieli niewielkich restauracji, których wizytówką powinny być idealnie wyprasowane obrusy i stosowane w lokalu tkaniny dekoracyjne. Warto zastanowić się także nad jego zakupem w przypadku prowadzenia pensjonatów i małych hoteli.

śr. ocena 5 / głosów 5