Stwórz mobilną reklamę swojej firmy – oklejanie samochodów

Dobra reklama to taka, na którą potencjalny klient patrzy choćby nieświadomie. Stąd coraz częściej w internecie reklamy dosłownie chodzą za użytkownikiem, rzucając mu się w oczy regularne. W świecie rzeczywistym odpowiednikiem takiej reklamy może być oklejony samochód, który, jeżdżąc po mieście, co jakiś czas wpada nam w oko, a jednocześnie nie nuży odbiorcy.

Zalety oklejania samochodów

Często widujemy na ulicach samochody oklejone treściami reklamowymi, logotypami czy tylko barwami zgodnymi z identyfikacją wizualną firmy. Ponieważ chętnych do oklejania samochodów nie brakuje, można wnioskować, że jest to skuteczne działanie reklamowe.

Oklejanie aut ma sporo przewag nad innymi formami reklamy. Jako nośnik wykorzystujemy samochód, który – tak czy inaczej – musi być w ruchu. Nie musimy wynajmować billboardu na określony czas. Raz oklejony samochód staje się naszą reklamą, póki jest sprawny lub zapragniemy odmienić jego wygląd. Z uwagi na jednorazowe działanie oraz to, że treści są przedstawiane odbiorcom niejako przy okazji normalnej działalności, jest to wyjątkowo tania forma reklamy.

Najważniejsza jednak jest mobilność. Reklama w postaci naklejek na karoserię przemieszcza się czasem lokalnie, a niekiedy po całym kraju. Reklama, która się rusza, ma szansę dotrzeć do większego grona odbiorców niż taka w formie stacjonarnej, a jednocześnie nie nuży odbiorcy. Jeden pylon możemy mijać codziennie, zaś na samochód reklamowy natkniemy się raz na jakiś czas. Jeżeli dysponujemy całą flotą, oddziaływanie będzie silniejsze. Wiedzą o tym doskonale firmy kurierskie.

Techniki oklejania pojazdów

Jest kilka technik oklejania pojazdów. Ich dobór zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Pracownia reklamy LogArt oferuje grafiki wycinane ploterowo oraz drukowane, zmianę koloru nadwozia oraz folie na szyby.

Niezależnie od wybranej techniki jedno jest pewne – nie warto robić tego na własną rękę. Amatorsko oklejane samochody szybko tracą estetyczny wygląd i raczej odpychają, niż przyciągają wzrok. Profesjonalne oklejanie jest gwarancją trwałości i dobrego wyglądu auta na długo.