Tuby na wymiar. Jak dobrać odpowiednie parametry?

Pakujemy, ochraniamy, transportujemy i magazynujemy. Szukamy najlepszych rozwiązań do zabezpieczania i konfekcjonowania produktów. Materiały pakowe mogą mieć wiele form i postaci. Oprócz typowych kartonów klapowych dostępne są tuby i tuleje tekturowe. Można je kupić lub zamówić na wymiar w specjalistycznych firmach. Warto więc dowiedzieć się jak dobrać ich parametry.

Tuleje i tuby tekturowe – produkty praktyczne i ekologiczne

Tuby i tuleje to produkty wykonane z wysokiej jakości tektury oraz mieszanki klejów, które zapewniają dużą sztywność i wytrzymałość. Doskonale sprawdzają się podczas transportowania i składowania artykułów i przedmiotów. Można także z ich pomocą konfekcjonować różnego typu materiały poprzez nawijanie. Są nieodzowne przy produkcji folii, papierów, materiałów tekstylnych oraz wszelkiego rodzaju wyrobów we wstęgach o różnej szerokości. Kartonowe tuleje i tuby są również cenionym opakowaniem do wysyłek kurierskich lub przechowywania przedmiotów. Ich sztywność i wytrzymałość na zgniatanie pozwala na zabezpieczanie w ich wnętrzu różnego rodzaju dokumentów, plakatów, zdjęć i obrazów, a także innych materiałów papierowych, foliowych czy tkaninowych. Dodatkowe wieczka szczelnie chronią artykuły przed kurzem i wilgocią. Tuleje i tuby z ekologicznego kartonu mogą również służyć jako nieoceniane opakowania do butelek lub innych szklanych przedmiotów oraz upominków i gadgetów reklamowych.

Ekologiczne tuby kartonowe

Najlepsi producenci wyrobów i opakowań tekturowych oferują szeroki wybór różnego typu tub kartonowych. Wśród wielu rodzajów największym zainteresowaniem cieszą się tuleje do przechowywania, do pakowania, do nawijania oraz tuby konstrukcyjne do stendów reklamowych. Większość tub kartonowych produkowana jest w kilku standardowych rozmiarach dotyczących grubości ścianki, długości oraz średnicy wewnętrznej. Nie zawsze jednak standardowe wymiary zaspokajają potrzeby klientów.

Tuleje tekturowe na wymiar

Odbiorcy poszukujący nietypowych rozmiarów opakowań muszą korzystać z oferty firm, które produkują tuby kartonowe na wymiar. Dobrzy producenci wykonują tuleje o niemal dowolnych parametrach. Zamawiający musi jedynie sprecyzować wszystkie istotne wymiary tuby tekturowej. Powinien określić je w zależności od zastosowania opakowania. Tuleje bardziej odporne na urazy mechaniczne muszą charakteryzować się grubszą ścianką. Średnica wewnętrzna uzależniona jest od potrzeb technologicznych i powinna być dopasowana na przykład do podajników lub dyspenserów. W przypadku tub do opakowywania należy wziąć pod uwagę średnicę pakowanego towaru. Długość zamawianej tulei również musi być określona i dobrana odpowiednio do zapotrzebowania. Warto dodać, że wielu producentów oferuje również tuby kartonowe z nadrukiem reklamowym. Jedną z takich firm jest producent opakowań tekturowych Polkar z Krapkowic.

śr. ocena 0 / głosów 0