Urządzenie wielofunkcyjne podstawowym elementem każdego biura

Powierzchnia biurowa jest niezwykle cennym zasobem. W firmach dopiero stabilizujących swoją pozycję nie ma sensu za nią przepłacać, przedsiębiorstwa intensywnie się rozwijające powinny zaś przeznaczyć ją na kolejne stanowiska pracy. Dlatego też optymalnym rozwiązaniem będzie dzierżawa lub zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Oszczędność miejsca jest zresztą tylko jedną z jego licznych zalet.

Biurowe urządzenia wielofunkcyjne realizują zadania skanera, drukarki, ksero, a nawet faksu. Okazują się niezastąpione wszędzie tam, gdzie wytwarza się – i przetwarza – duże ilości dokumentów. Nowoczesne maszyny tego typu optymalizują podobne procesy, m.in. dzięki wysokiej prędkości druku (osiągającej przeciętnie do 40 stron na minutę) czy skanowania (ok. 24 obrazów na minutę). Również czas rozpoczęcia pracy potrafi być bardzo krótki, za sprawą szybkiego przetwarzania i braku nagrzewania. Wraz z odpowiednim tonerem umożliwiającym wydruk nawet 8 tys. stron oraz trybem oszczędzania energii stanowi to o niezwykłej wydajności urządzeń wielofunkcyjnych, a co za tym idzie – o możliwości zminimalizowania wydatków łożonych przez firmę na kopiowanie lub drukowanie.

Łatwość zarządzania procesami

Kontrolę kosztów ułatwia też specjalistyczne oprogramowanie pozwalające monitorować zużycie tuszu i papieru. Pracą biurowych urządzeń wielofunkcyjnych da się zaś w łatwy sposób zarządzać nie tylko z poziomu komputera, ale też za pośrednictwem czytelnego, intuicyjnego ekranu dotykowego. Możliwość druku bezpośrednio z pamięci USB, poczty elektronicznej, folderów sieciowych czy chmur dokumentów – a także skanowania plików do tych lokalizacji – dzięki najnowszej technologii została poszerzona o dostęp z poziomu urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet, bez konieczności nawiązywania połączenia z siecią firmową.

Bezpieczeństwo

– Łatwość dostępu, zarządzania dokumentami oraz ich archiwizacji mają przy tym wyłącznie osoby upoważnione – zaznacza przedstawiciel zajmującej się dostarczaniem profesjonalnych rozwiązań w dziedzinie druku firmy ZiZaKo. Biurowe urządzenia wielofunkcyjne zapewniają bowiem wysoki poziom bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Osobisty kod PIN tudzież elektroniczny chip albo karta, a także dysk twardy wyposażony w protokoły szyfrujące i inne rozwiązania – to wszystko wpływa dodatnio na ochronę poufnych informacji i zadań.

Możliwości techniczne

Na koniec jeszcze kilka słów o możliwościach technicznych urządzeń wielofunkcyjnych. Większość z nich oferuje funkcję automatycznego druku dwustronnego (tzw. dupleks), co dodatkowo zwiększa szybkość drukowania wielostronicowych dokumentów. Wydruki generowane z taką prędkością zachowują wysoką jakość dzięki precyzyjnemu tonerowi. Pracę i jej organizację ułatwia natomiast automatyczny podajnik dokumentów o pojemności kilkudziesięciu arkuszy, jak również automatyczny podajnik papieru, którego standardową, wynoszącą kilkaset kartek pojemność zwiększyć można zazwyczaj aż do grubo ponad tysiąca arkuszy.