W jaki sposób dobrać zegarek do stroju wieczorowego?

Strój wieczorowy dla mężczyzny bardzo łatwo jest zdefiniować i nie ma od niego żadnych odstępstw. Inaczej jest ze strojem wieczorowym dla kobiety, bo tu dużo zależy od tego, z jakim dokładnie wyjściem mamy do czynienia. O ile na wyjście do opery nie założymy sukni wyszytej cyrkoniami i cekinami, to już na elegancką zabawę sylwestrową niektóre z nas właśnie na taki styl się zdecydują. A jak jest z dodatkami?

zegarek

Dress code damski i męski

Męski dress code jest dużo bardziej sztywny niż ten dla kobiet. Garnitur lub smoking, koszula z muszką lub krawatem i elegancie buty. Dla kobiet bazą stroju wieczorowego jest zwykle sukienka, choć zdarzają się panie, które na eleganckie wyjście decydują się na garsonkę ze spodniami. Sukienka zawsze powinna sięgać za kolano, a strój powinien zakrywać ramiona. Jeśli jednak już decydujemy się na wybór sukienki na szelkach, warto dobrać do niej bolerko, szal lub etolę w podobnym kolorze. Do sukienki czarnej okrycie możemy dobrać do koloru butów, by całość stanowiła zgraną stylizację. W przypadku bardzo eleganckiego wyjścia nie należy przesadzać z biżuterią – masywny naszyjnik i ciężkie kolczyki nie będą prezentować się najlepiej. Podobnie jak zegarek i dodatek bransoletek. Jeśli decydujemy się na zegarek do stroju wieczorowego, powinien on być kobiecy i delikatny. Mamy na rynku bardzo szeroki wybór zegarków, które pięknie komponują się z eleganckim strojem, ale można je nosić także na co dzień. Nie są nasycone pełnymi przepychu ozdobami, ale jednocześnie można uznać je za element biżuterii.

Zegarek ważniejszy od butów

Elegancję i wartość stroju, nie tylko celebrytów, najczęściej oceniamy po butach. Szpilki za grube pieniądze całkowicie mogą odciągnąć uwagę od wartości całej reszty kobiecego stroju. Jeżeli chodzi o panów, to nie buty są najważniejszą etykietą dla stroju, choć oczywiście są ważnym elementem stylizacji. To zegarek należałoby uznać za wizytówkę męskiego stroju i jest tak od lat. Nie każdy mężczyzna nosi na swojej dłoni zegarek, a tylko lepiej zarabiający mężczyźni mogą sobie pozwolić na zegarek z wyższej półki. Zerkając na sklep z zegarkami Poljot Euro, możemy zobaczyć wiele propozycji dla kobiet i mężczyzn w różnych cenach. Są to zegarki sportowe, na co dzień i bardzo eleganckie. Według obowiązującego dress code, który nie zmienia się od lat, za eleganckie, męskie zegarki, uznaje się te, które mają skórzany pasek – a nie złotą, czy srebrną bransoletę. Zegarki na bransolecie uznaje się za zegarki na co dzień lub zegarki sportowe, w zależności od wyglądu tarczy. Przeciwnie jest natomiast w przypadku zegarków kobiecych. Zegarek na skórzanym pasku raczej nie będzie w trafionym dodatkiem do wieczorowej sukni.