Wentylatory na rynku. Producenci

Współcześnie branża wentylacyjna odgrywa coraz większe znaczenie w budownictwie, a na rynku wciąż pojawiają się nowe firmy. Producenci urządzeń wentylacyjnych prześcigają się w tworzeniu udoskonaleń dla instalacji, jednocześnie dążąc do optymalizacji cen swoich produktów. Czasem trudno odnaleźć się w tym gąszczu możliwości, dlatego spróbujmy przyjrzeć się kilku najbardziej zaufanym producentom systemów wentylacyjnych.

wentylatory

Producenci zrzeszeni w Stowarzyszeniu Polska Wentylacja

Już od 2001 roku działa Stowarzyszenie Polska Wentylacja, które zrzesza najbardziej prężnych przedstawicieli branży wentylacyjnej – mówi specjalista z hurtowni CENTROWENT. Celem funkcjonowania SPW jest dbanie o jakość pojawiających się na rynku elementów instalacji, a także propagowanie właściwej kultury prac związanych z budową systemów wentylacyjnych, w tym przede wszystkim sumienne przestrzeganie Prawa Budowlanego i przepisów związanych z wentylacją. Wśród członków zrzeszenia znajdziemy m.in. takie firmy, jak Venture Industries, SMAY, Ostberg Polska, Juwent, DARCO, czy Konwektor.

Wentylacja od Venture Industries

Venture Industries działa w Polsce już od ćwierć wieku, a obecność firmy na rynku to jej nieprzerwany i dynamiczny rozwój. Przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko produkcją elementów wentylacji, ale także eksportem swoich produktów oraz importem elementów renomowanych marek wentylacyjnych z całej Europy.

Hale produkcyjne firmy mieszczą się w Grudziądzu, gdzie od samego początku działalności  powstawały wentylatory domowe i do zastosowań technologicznych. Na dzień dzisiejszy Venture Industries jest jedynym w kraju wytwórcą wysokociśnieniowych wentylatorów boczno-kanałowych, jednostopniowych (SC) i dwustopniowych (DSC).

Wentylacja od SMAY

W Polsce firma działa nieprzerwanie już od 1989 roku, a cechą charakterystyczną produktów SMAY jest najwyższa jakość i bezpieczeństwo. Bo właśnie bezpieczeństwo znajduje się w głównym obszarze zainteresowań przedsiębiorstwa. SMAY to przede wszystkim (choć nie tylko) zaawansowane systemy wentylacji pożarowej, systemy oddymiania i dystrybucji powietrza, a nawet systemy regulacji przepływu powietrza w laboratoriach.

Obok działalności produkcyjnej firma zajmuje się także szeroko rozumianym doradztwem, projektowaniem systemów i serwisem instalacji wentylacyjnej. Ma również istotny wkład w edukację i rozwój technologii związanych z wentylacją. Wierząc w znaczenie ciągłego rozwoju SMAY pozostaje w ścisłej współpracy z najważniejszym akademickimi ośrodkami inżynieryjnymi w kraju.

Polscy producenci systemów wentylacyjnych mogą dziś pochwalić się naprawdę świetnym poziomem oferowanych towarów – mówi ekspert hurtowni CENTROWENT. Dokładne opisanie atrybutów każdej z tych firm wydaje się w tak krótkim czasie niemożliwe, jednak w zależności od potrzeb danego klienta, nawet najbardziej wymagającego, doradca z pewnością pomoże wybrać optymalne rozwiązanie z oferty, dostępne właściwie od ręki.