Wykładziny targowe – zalety i zastosowanie

Wykładzina dywanowa to uniwersalny i modny sposób wykończenia podłogi. Materiały te wyróżnia bogata paleta kolorów i nowoczesne wzornictwo, co pozwala na kreowanie różnorodnych aranżacji. Nic więc dziwnego, że te pokrycia podłóg wykorzystuje się nie tylko w domach, ale i w miejscach publicznych oraz komercyjnych, czego przykład stanowią wykładziny targowe. Czym się one charakteryzują?

Zastosowanie wykładzin targowych

Jak sama nazwa wskazuje, wykładziny targowe znajdują szerokie zastosowanie w wystawiennictwie. To prosty i szybki sposób na atrakcyjną aranżację stoiska targowego. Estetyczna prezentacja to istotny element strategii marketingowej, dlatego wykładzina dobrej jakości to chętnie wykorzystywany element dekoracji na imprezach handlowych. Jednakże wykładziny targowe sprawdzają się doskonale również podczas innych eventów. To dobre rozwiązanie podczas większych imprez: festynów i pokazów. Wykładzina sprawdzi się jako element scenografii i w showroomie. To także dodatek wykorzystywany podczas imprez okolicznościowych, zwłaszcza ślubów. Elegancka wykładzina odmieni wygląd nawy kościelnej czy sali weselnej, a także sprawdzi się na imprezie plenerowej, co szczególnie cenią sobie firmy dekoratorskie chętnie sięgające właśnie po wykładziny.

Zalety wykładzin targowych

Skąd tak duża popularność wykładzin targowych w różnych branżach?

Wyjaśnia to nasz rozmówca, ekspert z wypożyczalni mebli eventowych MebloStrefa: Wykładziny targowe mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to ich bogata kolorystyka i nowoczesne wzornictwo. Materiały te są obecnie dostępne w niemal każdym odcieniu, a do tego w różnych wariantach: gładkie, prążkowane, welurowe, o różnej długości włosia. Tak duża różnorodność pozwala na stworzenie efektownej, harmonijnej aranżacji, czy to na stoisku targowym, na wystawie, czy na imprezie plenerowej. Pamiętajmy, że wykładzina nie tylko zdobi, ale również chroni podłogę macierzystą, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku parkietów drewnianych, które znajdziemy w salach gimnastycznych, aulach czy salach wystawowych. Wykładziny targowe możemy i powinniśmy dostosować do naszych potrzeb – cieńszy materiał sprawdzi się w przypadku jednorazowego użycia i na podłożach niezbyt intensywnie użytkowanych. Jeśli jednak zależy nam na wielokrotnym wykorzystaniu wykładziny, warto zaopatrzyć się w materiał grubszy, lepszej jakości. Zaletą takich pokryć jest łatwość utrzymania w czystości i przechowywania – zwinięta, wyczyszczona wykładzina nie zabierze wiele miejsca i posłuży przy kolejnej okazji. Warto też wspomnieć o nieskomplikowanej obsłudze wykładziny – wystarczy ją rozwinąć i ewentualnie zastosować akcesoria pomocnicze, np. folię ochronną czy specjalną taśmę klejącą. Dzięki temu wykładzinę można łatwo przykleić i odkleić, a podłoże nie brudzi się. Podsumowując, wykładziny targowe gwarantują atrakcyjny wizualnie efekt, niższy koszt oraz szybki czas realizacji, co w przypadku organizacji imprez ma ogromne znaczenie.