Wykorzystanie ścianek działowych w sanitariatach

Choć systemy suchej zabudowy najczęściej kojarzą się ze ściankami działowymi, jakie znamy z przestrzeni biurowych, rozwiązanie to stosowane jest znacznie szerzej. Ściany działowe z płyt wiórowych i warstwowych używane są powszechnie do zagospodarowania wnętrz łazienek publicznych, gdzie bardzo istotne jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Ścianki działowe jako kabiny WC

Najpopularniejszym sposobem wykorzystania ścianek działowych na stelażach z profili stalowych bądź aluminiowych w pomieszczeniach sanitarnych jest budowa kabin WC dla toalet ogólnodostępnych. Z tego typu rozwiązaniem systemowym  spotkać się miał okazję już chyba każdy.

Kabiny sanitarne z płyt prefabrykowanych są standardem w publicznych łazienkach galerii handlowych, a także w nowoczesnych budynkach biurowych, przychodniach zdrowia i placówkach  edukacyjnych – wymienia nasz rozmówca z przedsiębiorstwa Sanipol.

Ze ścianek giszetowych można z łatwością i niedużym kosztem zbudować też przegrody pisuarowe, których obecność z pewnością doceni męska część użytkowników publicznych toalet. Z tego elementu nie wolno rezygnować przede wszystkim w obiektach o wysokiej renomie, gdzie każdy najdrobniejszy szczegół ma służyć użytkownikom.

Ścianki działowe jako kabiny prysznicowe

Chociaż ścianki działowe z najprostszej płyty  wiórowej nie nadają się do wykorzystania jako kabiny prysznicowe, konstrukcje oparte na płytach z laminatu HPL doskonale poradzą sobie w tych trudnych warunkach. Tworzywo HPL charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia, a dodatkowo jest w pełni wodoodporne, dzięki czemu produkowane z niego płyty świetnie sprawdzają się w budowie kabin natryskowych.

Zabudowa systemowa pozwala tworzyć kabiny prysznicowe o różnej konstrukcji, zarówno najprostsze, wyposażone w drążek na zasłonkę lub z zamykanymi drzwiami, jak i mocno rozbudowane z wydzieloną przestrzenią na przebieralnię.

Ścianki działowe jako przebieralnie

Jeszcze innym sposobem wykorzystania ścianek działowych jest budowa przebieralni. Dzięki możliwości sięgnięcia po wodoodporne płyty HPL, takie przebieralnie doskonale sprawdzą się we wszystkich typach obiektów sportowych, w tym również na basenach.

Przebieralnie do szatni sportowych w systemie ścianek działowych buduje się obecnie w dwóch podstawowych wariantach. Pierwszy z nich, to klasyczna zabudowa kabiny przy ścianie, z jedną parą drzwi wyposażoną w zamek. Drugi wariant pozwala stworzyć przebieralnię przechodnią, w której zamknięcie kabiny odbywa się poprzez rozłożenie ławeczki.

śr. ocena 5 / głosów 5