Wypełniacze do paczek sposobem na bezpieczne dostarczenie delikatnych artykułów

Przesyłka niektórych przedmiotów może być bardzo kłopotliwa z uwagi na ich rozmiar, kształt, materiały, z których zostały wykonane, czy też wrażliwość na różne czynniki zewnętrzne. Jeżeli na co dzień nie wysyłamy wrażliwych obiektów, trzeba dobrze się zastanowić, jak je zapakować, aby przetrwały podróż. Przydatne będą wypełniacze do paczek.

Jakie artykuły wymagają specjalnego traktowania w transporcie?

Wszystkie przedmioty muszą być zabezpieczane podczas transportu choćby z uwagi na fakt, że wypadki się zdarzają i może się trafić, że akurat nasza przesyłka upadnie magazynierowi lub kurierowi, nawet jeżeli ten dokłada wszelkich starań, aby bezpiecznie przenosić paczkę. Wystarczy chwila nieuwagi, aby na naszym przedmiocie pojawiły się zarysowania, a to i tak najmniejszy problem…

Niektóre artykuły zwyczajnie nie przetrwają zderzenia z podłogą i zagraża im nawet podskakiwanie na dziurach w drodze podczas przewozu. Dotyczy to, oczywiście, szkła czy porcelany, ale nie tylko. Przykładowo: elektronika jest wrażliwa na wstrząsy i choć nie jest krucha, wymaga dodatkowych zabezpieczeń, aby po dostarczeniu była sprawna tak samo, jak na początku drogi.

Wypełniacze do paczek – rodzaje

Sposobem na ochronę kruchych i wrażliwych materiałów są wypełniacze do paczek. Mamy do dyspozycji różne rodzaje wypełniaczy, które amortyzują uderzenia i nie dopuszczają do powstania uszkodzeń mechanicznych. Dzięki wypełniaczom zawartość nie trzęsie się od ścianki do ścianki pudełka, tylko tkwi w jednym miejscu.

Rolę amortyzującą mogą pełnić różne środki. Może to być wypełniacz biodegradowalny, który chroni przesyłkę, a jednocześnie nie zanieczyszcza środowiska.

Wypełniacze mogą też pełnić funkcję estetyczną. Ciekawym rozwiązaniem jest wypełnienie pudełka cienkimi dość sztywnymi włóknami przypominającymi słomę. Nie tylko amortyzują one zawartość, ale też świetnie wyglądają!

Rodzajem wypełnienia do paczek jest także folia bąbelkowa, zalecana przy szczególnie wrażliwych przesyłkach. Bąble wypełnione powietrzem mogą mieć różne rozmiary. Folia skutecznie utrzymuje przedmiot w miejscu i nie zgniata się nawet przy mocnym nacisku.  Zabezpieczenia i inne akcesoria do pakowania można znaleźć na www.zapakujemy.pl.