Wyposażenie autokarów przystosowanych do długich tras

Długie trasy podróży kojarzą nam się głównie z wyjazdami na wakacje, a więc z wypoczynkiem. O ile podróż polskimi kolejami nie należy do komfortowych, to już wyprawa nowoczesnym autokarem owszem. Możemy zacząć relaksować się już w czasie drogi na wymarzony urlop, korzystając z wygód pojazdów przystosowanych do pasażerów. Jakie wyposażenie znajdziemy w dobrym autokarze?

wyposazenie-autokarow

Jak zmieniają się autokary?

Firmy transportowe coraz bardziej muszą zabiegać o swoich pasażerów, bo o ile na podróże wspomnianymi kolejami coraz rzadziej mamy ochotę, to chętniej wybieramy się na wakacje własnymi samochodami. Mniej obawiamy się wyruszać samodzielnie w długie trasy i swobodniej podróżujemy po krajach Unii Europejskiej. Nie wystarczają już atrakcyjne ceny biletów czy wynajmu autokaru, by przyciągnąć klientów, bo wydatki stawiamy na drugim planie. Najważniejszy jest komfort podróży. Dlatego profesjonalne firmy przewozowe wyposażają swoje autokary w taki sposób, by stały się one atrakcyjniejszym środkiem lokomocji niż auta osobowe.

Komfortowa podróż

Nowoczesne autokary, które mogą zabrać na swój pokład nawet kilkadziesiąt osób, posiadają wygodne siedzenia dostosowane kształtem do naszego ciała. Często są to fotele uchylne do pozycji leżącej i rozsuwane na bok, co znacznie poprawia jakość podróży nocą. Z myślą o tych, którzy w czasie drogi nie potrafią zasnąć, autokary wyposażane są w WI-FI lub TV. Firmy przewozowe podążają za trendami. Dla tych, którzy od Internetu i telewizji wolą książki, przygotowane jest indywidualne oświetlenie. Do dyspozycji pasażerów jest zwykle lodówka i barek, czego z pewnością nie znajdziemy ani w standardowym samochodzie, ani w pociągu. Autokarem przyjemnie podróżuje się zarówno zimą jak i latem, dzięki ogrzewaniu, nawiewowi, klimatyzacji. Flota przystosowana do długich tras zawsze wyposażona jest w WC, w związku z czym unika się dodatkowych, zbędnych postojów, które wydłużałyby czas przejazdu. Przykłady autokarów Setra, Volvo, Scania, Man i Mercedes, które spełniają wszelkie nowoczesne standardy można zobaczyć na stronie przewoźnika Asik, który działa na rynku od 1985 roku.