Wyroby z drewna przydatne w każdym biurze

Praca w biurze wiąże się z przechowywaniem wielu rzeczy i dokumentów pod ręką, a to z kolei wymaga od pracownika dobrego systemu segregowania przedmiotów. Są różne sposoby na to, by utrzymywać porządek w przyborach biurowych, które występują w różnych wielkościach. Niestety, większość służących do tego pojemników wykonana jest z mało eleganckich i łamliwych materiałów.

drewniane organizery na biurko

Popularność drewnianych przedmiotów biurowych

Połączenie papieru, plastiku i elementów metalowych to wystrój niemal każdego biura. Metalowe szafki i plastikowe segregatory lub stojaki na dokumenty zyskały popularność przez swoją praktyczność i niską cenę. Jednak ich estetyka często prowadzi do tego, że biuro wygląda nieciekawie i monotonnie. Materiałem, który nigdy nie wychodzi z mody, jest drewno. Choć wytworzone z niego produkty są solidniejsze niż przedmioty wykonane z plastiku lub blachy, rzadko stosuje się je w biurach.

Ekspert ze sklepu internetowego www.sklep-decoupage.pl mówi: Drewno wydaje się materiałem drogim, ciężkim i mogącym zostawiać drzazgi. Jednak współczesne procesy obróbki sprawiają, że różnego rodzaju przedmioty biurowe z drewna są lekkie, gładkie i funkcjonalne. Cena przeważnie jest podobna lub niewiele większa, jednak w porównaniu do wytrzymałości przedmiotów z plastiku i metalu wcale nie jest taka duża.

Rodzaje drewnianych wyrobów do biura

W biurze przeważnie jest duże zapotrzebowanie na różne miejsca do składania dokumentów. Dlatego popularnym rozwiązaniem jest segregator w kształcie stojącej półeczki mający kilka przegród. To doskonały sposób na szybkie segregowanie dokumentów przechodzących przez dane stanowisko, które w dalszym procesie można przekierować dalej. W przypadku obiegu większej ilości papierów lub potrzeby przechowywania przedmiotów o różnych rozmiarach i kształtach najlepiej sprawdzą się organizery do biura. Schowamy w nich m.in. tusze do tonerów, nadmiar przyborów do pisania, dziurkacze, zszywacze czy narzędzia. Różnego rodzaju ostre i drobne przedmioty, takie jak pinezki czy magnesy na tablice można przechowywać w niewielkiej skrzynce z przegrodami. To doskonały sposób na segregację i trzymanie drobnostek w miejscu, w których każdy je znajdzie bez przeglądania każdej większej szuflady z osobna. Drewniane przedmioty są nie tylko naturalne, ale również ekologiczne. Wybrane firmy dbają o to, by sprzedawane przez nich produkty były wyrabiane z drzew starych, zniszczonych i połamanych.

Naturalne drewno jako element aranżacji

Cienkie listwy z litego drewna nie przytłaczają swoim wyglądem, a do tego są bardziej wytrzymałe na zniszczenia i uderzenia niż np. plastik. Będą one doskonałą odskocznią od przepychu prostych i mało estetycznych przedmiotów biurowych. Dużą zaletą drewnianych segregatorów, organizerów i skrzynek jest to, że można je pomalować na wybrany przez siebie kolor lub przyozdobić według swojego własnego projektu. Dzięki temu nasze biuro może nabyć niepowtarzalnej elegancji. Jest to szczególnie pomocne w branżach, które chcą zaprezentować swoją markę inaczej niż poprzez monochromatyczny wystrój. Niektóre przedsiębiorstwa w jednym pomieszczeniu łączą sprzedaż oraz różnorodne prace biurowe. Produkty ręcznie robione lub nawiązujące do materiałów i składników pozyskiwanych naturalnie lepiej prezentują się w wystroju nawiązującym do natury. Taka aranżacja ma duże znacznie także w przypadku wynajmu pokojów w pensjonacie położonym na łonie natury.

śr. ocena 5.2 / głosów 26