Wywóz gruzu z wąskich wjazdów w kamienicach

Skomplikowane prace budowlane wiążą się ze zmianą naturalnego terenu i zanieczyszczaniem go odpadami. Po drobnym domowym remoncie również należy gruntownie posprzątać. Pozostawienie odpadów „samym sobie” lub długie ich przechowywanie szkodzi przyrodzie i naszemu zdrowiu. Dlatego tak istotne jest zadbanie o wywóz gruzu i odpadów pamiętając o tym, że troska o środowisko naturalne nie musi być uciążliwa, czasochłonna i droga. Nie powinna taka być!

wywoz-gruzu

Obowiązek wywozu śmieci – w trosce o środowisko

Firmy budowlane, remontowe i zajmujące się rozbiórkami całych budynków, oraz mieszkańcy wykonujący remonty na „własną rękę”, mają obowiązek zapewnić odbiór śmieci i gruzu. Wszelkie odpady powstające w trakcie prac tego rodzaju powinny znaleźć się w miejscach do tego przeznaczonych – celem nowej ustawy o ochronie środowiska jest likwidacja dzikich wysypisk, segregacja odpadów i recykling. Wszystko w trosce o ekologię.

Samodzielnie nie wolno wywozić nie tylko odpadów niebezpiecznych np. papy i azbestu, ale też styropianu, kartonów i gipsu. Drewno i stare meble powinna usunąć firma działająca w najbliższej okolicy. Po remoncie łazienki, skuciu sufitu i glazury w kuchni, zostanie nam duża ilość gruzu, którego nie można wynieść „do śmieci” – to nielegalne, podobnie jak pozbywanie się w ten sposób wielkich płatów folii i makulatury. Po gruntownej renowacji ogrodu również ziemia i odpady zielone (np. trawy, krzewy, liście) wymagają wynajęcia profesjonalnej firmy wywożącej odpady, np. firma SAWO GRUZ.

Co z wąskimi wjazdami w kamienicach?

Firma specjalizująca się w kontenerowym wywozie gruzu, oraz odpadów budowlanych, przemysłowych i niebezpiecznych powinna posiadać kontenery typu MULDA – w sam raz dla niewielkich przejść, chodników i uliczek w kamienicach. Kontenery tego rodzaju dowożone są np. pod bloki i balkony małym samochodem dostawczym (typu Iveco), który z łatwością zmieści się w niemal każdej bramie. W większych miastach, zwłaszcza w centrum, nie ma możliwości podstawienia większych kontenerów. Mini-kontenery na gruz można ustawić przy samym domu, lub w podwórzu – w ten sposób nie zajmie się innym kierowcom miejsc parkingowych i nie uprzykrzy życia sąsiadom. Samochodem dostawczym Iveco możemy przewieźć żwir, ziemię i niewielkie ilości piachu.

Worki big-bag

Decydując o wyborze firmy wywożącej śmieci warto zwrócić uwagę, czy w swej ofercie posiada ona kontenery elastyczne, czyli worki Big Bag. Tego rodzaju worki stworzono z myślą o bezpiecznym transporcie i składowaniu materiałów sypkich – np. gruzu i odpadów budowlanych. Sztuczne, wytrzymałe tworzywo, z jakiego są wykonane worki Big Bag sprawia, że nadają się do recyklingu. Do czasu wywozu załadowane w całości worki należy umieścić w miejscu przestronnym. Najwygodniejsze dla nas będzie zatrudnienie firmy, z którą istnieje bezpośredni kontakt telefoniczny. Szybko poznamy szczegóły, ustalimy czas i warunki, które przy wywozie gruzu będą dla nas najbardziej korzystne.