Z jakiego materiału uszyć garnitur?

Prawdziwy garnitur szyje się na miarę. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ dobrze dobrany jest jednym z elementów, jakie posiada elegancki mężczyzna. Nie jest to oczywiście wyznacznik prawdziwego gentlemana, ale warto wiedzieć, z jakiego materiału powinien być uszyty wygodny garnitur.

garnitur

Elegancki i na miarę

Wygoda i jakość materiału – na te dwie rzeczy należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze garnituru. Pierwsza może być spełniona, jeżeli udamy się po pomiary do profesjonalnego krawca, aby już po kilku dniach cieszyć się garniturem „uszytym na miarę”. Materiał to kolejna indywidualna kwestia, ale istnieją pewne tkaniny, które nadają się do wykonania garnituru bardziej niż inne. Warto jednak zawczasu wiedzieć, z których jej rodzajów możemy wybierać, aby ubranie służyło przez wiele lat.

Tkaniny na garnitur

Do najpopularniejszych tkanin garniturowych należą:

Wełna – posiada wiele cech, które sprzyjają w zaprojektowaniu i użytkowaniu garnituru. Jest naturalna, nie gniecie się przesadnie, pozwala skórze oddychać, a także ładnie wygląda. Wełna jest dostępna w kilku rodzajach. Może to być np. wełna czesankowa, która jest stosunkowo tania, ale charakteryzuje się gorszą jakością w stosunku do wełny z lamy – ta z kolei świetnie leży, nie mechaci się, ale dużo kosztuje. Alternatywą może być garnitur wełniany z domieszką jedwabiu lub z wełnianej flaneli, który jest bardzo wytrzymały i delikatny w dotyku.

Len – przewiewny, nadaje się na lekki garnitur, który można nosić w ciepłe dni. Materiał ten nie jest jednak odporny na gniecenie, dlatego warto go wybrać do uszycia garnituru na mniej oficjalne okazje niż spotkania biznesowe lub imprezy weselne.

Bawełna – rodzaj tego materiału, z którego projektuje się garnitury nazywamy sztruksem – lekko prążkową tkaninę. Jest on wytrzymały, nie gniecie się, ale wymaga dokładnej pielęgnacji zarówno przy suszeniu, jak i prasowaniu.

Gdzie można zaopatrzyć się w tkaniny na garnitur?

Duży wybór tkanin oraz dzianin oferuje hurtownia MIGRO-TEX, którą tworzy zespół entuzjastów z dużym doświadczeniem i motywacją do konsekwentnego działania. Firma dostarcza producentom odzieży modne tkaniny i dzianiny w atrakcyjnych cenach oraz wysokiej jakości. Na dokonanie kompleksowych zakupów w hurtowni wpływa duży wybór kolorów, wzorów oraz gatunków oferowanych materiałów.