Zalety kupna samochodu bezpośrednio w salonie

Kupno auta to z pewnością bardzo duży wydatek. Dla wielu nabywców, szczególnie osób młodych, wysoka cena nowych samochodów prosto z salonu jest odstraszająca, dlatego często decydują się oni na zakup pojazdu kilkuletniego – z komisu lub bezpośrednio od wcześniejszego właściciela. Warto jednak pamiętać, że cena na aucie nie jest jedynym kosztem, które ponosimy w czasie zakupu. W tej sytuacji warto rozważyć kupno auta nowego.

Kupno auta nowego – czy to się opłaca?

Wbrew opinii wielu zwolenników aut używanych, kupno samochodu z salonu może być znacznie bardziej opłacalną inwestycją. Powodów ku temu jest kilka. Po pierwsze – auto nowe jest w pełni sprawne, a zatem nie musimy już na wstępie pokrywać wysokich kosztów napraw, które są koniecznością w przypadku większości samochodów z drugiej ręki. Niestety, bardzo wielu kierowców nie dba należycie o swoje pojazdy i zaledwie kilkuletnie maszyny w wyniku nieodpowiedzialnej jazdy kwalifikują się do wymiany ważnych części, np. sprzęgła. Po drugie – nawet jeśli nasze nowe auto ulegnie awarii to w okresie gwarancyjnym usuwane są one na koszt producenta. Takiej możliwości nie mamy w przypadku aut używanych, które ponadto mogą psuć się znacznie częściej, narażając nas na poważne wydatki. Po trzecie – kupując auto nowe możemy skorzystać ze znacznie atrakcyjniejszych ofert ubezpieczeń, niż w przypadku samochodu używanego.

Utrata wartości auta

Bardzo częstym argumentem zwolenników rynku wtórnego jest bardzo szybka utrata wartości nowego samochodu – według nich miałby on stracić blisko 50% wartości w ciągu zaledwie 3 lat. Nie jest to do końca zgodne z prawdą, gdyż o wartości auta decyduje przede wszystkim jego stan techniczny, a nie rocznik. Jeśli zadbamy o samochód, będziemy mogli go sprzedać po kilku latach za niewiele niższą cenę i w ten sposób odzyskać sporą część poniesionych kosztów.

Wyprzedaże roczników

Jeśli zależy nam na oszczędnościach, powinniśmy zdecydować się na kupno nowego auta w czasie wyprzedaży roczników – rozpoczynają się one w grudniu i trwają nawet pół roku. W tym czasie możemy liczyć na kilka tysięcy złotych zniżki oraz bonusy w postaci dodatkowego wyposażenia czy pakietu ubezpieczeń. Jest to kolejna przewaga salonów nad rynkiem wtórnym.

Większe możliwości wybór

Na rynku wtórnym znajdziemy mnóstwo ofert, jednak żaden pierwotny właściciel nie zapewni nam np. zmiany koloru lakieru, wyposażenia wnętrza czy silnika – możemy co najwyżej zgodzić się na kupno samochodu takiego jaki jest, lub szukać innego egzemplarza, które lepiej będzie spełniał nasze oczekiwania. Innymi słowy – wybór jest duży, jednak mocno ograniczony. Inaczej jest w przypadku kupna auta nowego – korzystając z usług dealera możemy szczegółowo określić jego wygląd oraz parametry techniczne. Mamy do dyspozycji dziesiątki wariantów aut tego samego modelu.

Firma ADF Auto to wiodący dealer aut osobowych i dostawczych w południowo-zachodniej Polsce. W jej ofercie znajdziemy samochody marek takich jak Fiat, Alfa Romeo, Lancia i Jeep.