Zalety mechanizmu sprężynowego Clever Spring

Rolety okienne we wnętrzach polskich domów i mieszkań pojawiły się stosunkowo niedawno, jednak w ostatnim czasie coraz częściej zastępujemy nimi tradycyjne zasłony, firany czy żaluzje. Prosta forma, elegancja, bogactwo dostępnych wzorów i łatwość użytkowania to główne zalety tego rodzaju dekoracji okiennej.

mechanizm-sprezynowy

Rolety stanowią oczywiście element dekoracyjny pomieszczeń, ale pełnią też bardzo ważne funkcje praktyczne – wyjaśnia nasz ekspert z firmy Prakto.

Dzięki nim w łatwy sposób możemy regulować stopień nasłonecznienia wnętrza, a wieczorem skutecznie ochronić prywatność naszych domów przed ciekawskimi oczami z zewnątrz.

Co można udoskonalić w roletach?

Za największą wadę standardowych rolet uważa się mechanizm łańcuszkowy, któremu daleko do automatyzmu, z jakim współcześnie spotykamy się w większości dziedzin życia. Co gorsza, łańcuszki stosowane przez niektórych producentów łatwo ulegają przerwaniu, co uniemożliwia dalsze korzystanie. Obawy rodziców budzi też bezpieczeństwo dzieci, skłonnych przecież do najrozmaitszych zabaw każdym przedmiotem w zasięgu ręki. Większość tych problemów rozwiązuje innowacyjny system Clever Spring.

Jeśli nie sznurek to co?

Alternatywą dla rolet regulowanych ręcznie za pomocą łańcuszka są specjalne rolety z mechanizmem sprężynowym Clever Spring. Mechanizm ten umożliwia automatyczne zwijanie i rozwijanie rolety za pomocą jednego ruchu ręki. Rolety Clever Spring zupełnie wyeliminowały obecność koralików, a w celu zmiany ustawienia rolety użytkownik musi pociągnąć za jej dolną krawędź lub specjalny uchwyt na jej brzegu. Zwijanie można bez trudu zatrzymać na dowolnej wysokości, a regulacja przebiega cicho i szybko.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mechanizm rolet bez koralików oznacza nie tylko wygodę i większą szybkość regulacji, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo dzieci. Innowacyjne rozwiązanie systemu rolet Clever Spring spotkało się z dużym entuzjazmem rodziców, którzy wreszcie bez obaw mogą pozostawiać dziecko w pokoju zabaw, a w konsekwencji produkt otrzymał specjalny certyfikat bezpieczeństwa KidZone.

Prosty montaż rolet

Niekwestionowaną zaletą rolet z systemem Clever Spring jest łatwość instalacji. Do montażu nie potrzebujemy pomocy specjalisty, a jedynie kilku podstawowych narzędzi, które znajdą się w każdym domu. Aby cieszyć się funkcjonalnymi roletami Clever Spring wystarczy zamocować dwa uchwyty, a następnie zawiesić roletę. Łatwo, szybko i bez zbędnego bałaganu!

Jeżeli szukasz rolet do domu lub biura, warto wziąć pod uwagę właśnie tę propozycję. Prosty montaż, łatwa obsługa, bezpieczeństwo i bezawaryjne działanie to zalety, które sprawiają, że trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na osłanianie okien.

Rolety z mechanizmem sprężynowym Clever Spring występują w dwóch wersjach: roleta mini oraz roleta klasyczna. Dostępne są w wielu kolekcjach i kolorach. W zależności od wersji możemy zamontować rolety na skrzydle okna lub ścianie/suficie w zależności, jaką powierzchnię chcemy zasłonić. Rolety Clever Spring dostępne są na stronie Prakto.eu