Zalety mieszkań na parterze

Poszukując swojego wymarzonego mieszkania wiele osób w pewnym momencie zaczyna się zastanawiać nad zakupem mieszkania na parterze. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że takie mieszkania zazwyczaj charakteryzują się nieco niższą ceną niż mieszkania o podobnym standardzie na wyższych piętrach. Bardzo często do mieszkań parterowych przynależą także ogródki. Postanowiliśmy trochę ułatwić podjęcie decyzji i opisać największe zalety mieszkań na parterze.

Tańsze ceny za metr kwadratowy

Z racji tego, że mieszkania na parterze cieszą się zazwyczaj znacznie mniejszym popytem niż mieszkania na piętrach, developerzy bardzo często oferują je w niższych cenach. Doskonałym przykładem takiej inwestycji jest nowo budowane Osiedle Botanika w Nowej Hucie. Klienci często nie chcą kupować mieszkań na parterach ponieważ boją się nadmiernego hałasu, braku prywatności i narażenia na wzrok wścibskich przechodniów czy trudności w ogrzewaniu. To jednak najczęściej są mity, ponieważ wszystkie te wady mieszkań na parterach można w łatwy sposób wyeliminować, a przy tym, dzięki niższym o nawet kilkanaście procent cenom, możemy za tę samą kwotę zakupić mieszkanie o większej powierzchni.

Mieszkanie z własnym ogrodem

Najczęstszym powodem, dla którego klienci decydują się na zakup mieszkania na parterze, jest przynależący do niego ogródek. Własny kawałek zieleni jest niezwykle atrakcyjną wizją zarówno dla młodych małżeństw, które posiadają małe dzieci lub zwierzęta domowe, jak i dla osób starszych, które cenią sobie możliwość wypicia pośród zieleni porannej kawy czy poczytania w spokoju książki. Kupno nowego mieszkania z ogrodem jest zastępczym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby mieć kawałek własnej zieleni, ale z różnych przyczyn nie są jeszcze gotowe na zakup własnego domu, który często wiąże się także z koniecznością wyprowadzki z miasta.

Większa wygoda

Mieszkania na parterze to także szereg innych zalet. Przede wszystkim dla osób starszych i niepełnosprawnych, które miałyby trudności z poruszaniem się po schodach. Nawet jeśli w bloku znajduje się bowiem winda,  trzeba się liczyć z tym, że w przypadkach ich awarii będzie trzeba wchodzić na górę po schodach. W przypadku pierwszego czy drugiego piętra, nie jest to może jeszcze tak duży kłopot, ale im wyżej, tym będzie nam coraz trudniej.

Posiadając mieszkanie na parterze unikniemy także kłopotów związanych z wnoszeniem do niego dużych mebli, które z racji swoich gabarytów czy nieproporcjonalnych rozmiarów nie zmieszczą się w windzie.