Zalety piw kraftowych

Piwo piwu nierówne. Różnią się między sobą nie tylko zawartością alkoholu, ale przede wszystkim smakiem. Jedne są bardzo wyraziste w smaku – z mocno wyczuwalną goryczką. Inne – znacznie łagodniejsze, w których gorycz jest tylko delikatnie zaakcentowana. Jesteś miłośnikiem piwa, który lubi odkrywać nowe smaki? Ograniczasz się jednak do trunków dużych browarów prowadzących produkcję na szeroką skalę? Czas to zmienić – spróbuj piw kraftowych.

Co to piwo kraftowe?

Mianem piwa kraftowego określa się piwo rzemieślnicze. Jest to produkt, który powstaje w małych i niezależnych browarach, tzw. browarach kraftowych. Ważne jest, aby w procesie tworzenia zostały wykorzystane tradycyjne surowce najwyższej jakości. Nie dopuszcza się zatem np. stosowania kukurydzy, aby niskim kosztem podnieść ekstrakt brzeczki.

Warto przy tym podkreślić, że w Stanach Zjednoczonych za browar kraftowy uważa się podmiot rzemieślniczy, którego roczna produkcja piw nie przekracza 7 mln hektolitrów.

Dlaczego warto postawić na piwo kraftowe?

Piwo kraftowe charakteryzuje się wieloma zaletami. To właśnie one decydują o przewadze tego rodzaju trunków nad złocistym napojem produkowanym przez potężne browary.

  • Wysoka jakość surowców

Najwyższa jakość surowców wykorzystywanych do produkcji piw rzemieślniczych to standard. Małe browary nie mogą pozwolić sobie na żadne kompromisy jakościowe. Decydując się na taki trunek możesz mieć pewność, iż nie zawiera żadnych dodatków niskiej jakości.

  • Tradycyjna receptura

Piwa kraftowe bazują przede wszystkim na tradycyjnej recepturze warzenia. Widoczne jest to nie tylko w wykorzystywanych surowcach, ale i stosowanych technikach.

  • Ograniczona produkcja

Browary rzemieślnicze produkują piwo na niewielką skalę. Proces wytwarzania jednego gatunku złocistego napoju jest ograniczony – w porównaniu z ilością produkowaną przez browarnicze giganty.

  • Wyjątkowy smak

Piwo kratfowe różni się w smaku od piw produkowanych na dużą skalę.

Browary rzemieślnicze stawiają często na rzadko spotykane typy trunków oraz smaki – wyjaśnia pracownik firmy Wapiarnia

Dlatego tego rodzaju piwem zachwyceni się amatorzy złocistego napoju, którzy cenią odkrywanie zupełnie nowych doznań smakowych.

Gdzie kupić piwo kraftowe?

Z uwagi na fakt, że branża piwowarska przeżywa prawdziwy rozkwit, piwo rzemieślnicze jest produktem coraz bardziej dostępnym. Można je znaleźć na półkach sklepowych, obok piw popularnych browarów.

Tego rodzaju trunku można napić się również w pubach. Takie lokale oferują szeroki wybór piw rzemieślniczych pochodzących nie tylko z Polski, ale również innych krajów. To doskonała okazja, aby poznać oryginalne smaki – takie, które znacząco różnią się od smaków piw produkowanych na ogromną skalę.

śr. ocena 5 / głosów 5