Zalety plastikowych pojemników na karmę dla psów

Podawanie suchej karmy to jedna z podstawowych metod karmienia psów. Właściciele czworonogów często wybierają ją, gdyż jest wygodna – nie trzeba jej przygotowywać, nie brudzi tak bardzo jak karma z konserw, przez długi czas zachowuje przydatność do spożycia. Jedynym problemem może być jej przechowywanie – plastikowe worki, w których karma jest sprzedawana nie są zbyt wytrzymałe. Rozsądną alternatywą jest zakup specjalnych pojemników na karmę. Oto kilka ich zalet.

pojemniki na karme dla psow

Różnorodna pojemność

Na rynku znajdziemy pojemniki, które są w stanie przechować od 1 do nawet 20 kilogramów karmy. To, który z nich wybierzemy, zależeć powinno od zapotrzebowania naszego pupila na karmę. Małe pieski, ważące od 1 do 5 kilogramów, powinny spożywać około 100 gramów suchej karmy dziennie, dlatego kupienie największego pojemnika do przechowywania jego jedzenia będzie dużą przesadą – z drugiej strony psy olbrzymie jedzą ponad 500 gramów karmy. Przekładanie ich karmy z torby do malutkiego pojemnika, a stamtąd do miski będzie po prostu niepotrzebną stratą czasu.

Przedłużona świeżość jedzenia

Głównym zmysłem psów jest węch – to właśnie po zapachu te czworonogi oceniają, czy jedzenie które przed nimi postawimy jest dla nich atrakcyjne czy nie. Nie ma dla psa mniej atrakcyjnego posiłku, niż zwietrzała i pozbawiona zapachu sucha karma. Plastikowe pojemniki zabezpieczają znajdujące się w środku jedzenie przed dopływem powietrza i zapobiegają jego wietrzeniu – w ten sposób karma zachowuje świeżość i zapach aż do końca.

Zabezpieczenie przed zapachem

Świeża karma wydziela silny zapach, który jest bardzo przyjemny dla psa, jednak dla ludzi już niekoniecznie. Plastikowe pojemniki są wyposażone w szczelne zamknięcie, które zapobiega rozprzestrzenianiu się aromatu karmy po mieszkaniu.

Ochrona jedzenia

Sucha karma jest preferowana przez wielu właścicieli, gdyż uważają oni, że jest ona bardziej trwała. Fakt jest taki, że nawet sucha karma pod wpływem niekorzystnych warunków może ulec zepsuciu. Pojemniki na karmę chronią jedzenie przez nadmierną wilgocią i zanieczyszczeniami, które mogą prowadzić do powstania pleśni, a także przed… samym psem. Niektóre zwierzęta lubią podjadać, plastikowa lub papierowa torba, w której kupujemy karmę nie stanowi dla ich zębów specjalnego wyzwania. Umieszczając ją w pojemniku chronimy naszego psa przed przejadaniem się, a nasz portfel przed zbyt dużymi wydatkami na jedzenie.

Pojemniki na karmę dla psów znajdziemy w ofercie firmy Rotho, producenta akcesoriów domowych wykonywanych z tworzyw sztucznych.