Zalety stosowania maszyn szorujących do posadzek

Urządzenia i środki utrzymania czystości do użytku profesjonalnego muszą być wyjątkowo solidne, skuteczne i szybkie, aby sprostać wymaganiom klientów firm sprzątających oraz tempu i specyfice pracy. Bardzo przydatne okazują się maszyny szorujące do posadzek. Jakie funkcje spełniają i jakie są ich największe atuty? Przyjrzyjmy się z bliska szorowarkom do posadzek.

Szorowarka – jak działa i do czego służy?

Urządzenia do szorowania posadzek nazywamy szorowarkami. Kształtem przypominają one mopy elektryczne. Elementem czyszczącym jest tu szczotka osadzona na tarczy obrotowej. Modele różnią się między sobą liczbą tarcz.

Aby poznać możliwości typowego urządzenia do szorowania posadzek, przyjrzymy się szorowarce Wirbel Roto 200 (dostępna na www.bhf.com.pl). Jest ona przeznaczona do wszystkich typów posadzek. Zgodnie z informacją dystrybutora szczególnie dobrze radzi sobie ze zdejmowaniem starych wypraw polimerowych. Likwiduje silne zabrudzenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Nadaje się do szamponowania dywanów i wykładzin dywanowych, umożliwia froterowanie posadzek zarówno twardych, jak i elastycznych,  a nawet krystalizację nawierzchni wapiennych (np. marmurowych).

Zalety maszyn szorujących

Maszyny szorujące mają wiele zalet, ale największą jest ich wszechstronność. Jedna maszyna, która umożliwia: zdejmowanie wypraw, czyszczenie nawet ciężkich zabrudzeń z płaskich powierzchni, szamponowanie, polerowanie i krystalizację – to brzmi jak spełnienie marzeń każdej firmy sprzątającej!

Rzeczywiście, szorowarki bardzo ułatwiają zadanie. Ponieważ większość pracy wykonuje obrotowa tarcza, operatorowi szorowarki pozostaje sterowanie nią i zaopatrywanie w odpowiednie środki czyszczące. Dzięki temu to, co człowiek musiałby szorować długo i z wysiłkiem, znika z posadzki w ciągu kilku sekund. Wydajność pracy ekip sprzątających wyposażonych w szorowarki jest nieporównanie wyższa niż w przypadku tych, które pracują bez ich użycia. Szorowarka może okazać się istotną przewagą w walce z konkurencją w branży sprzątającej. Warto korzystać z nowoczesnych urządzeń sprzątających, aby oszczędzać czas i siły, a także podnosić jakość swoich usług.