Zastosowania czyściw przemysłowych

Czyściwa przemysłowe to produkty czyszczące, wykorzystywane do różnego rodzaju powierzchni. Są przydatne wszędzie tam, gdzie konieczne jest czyszczenie wytwarzanych elementów, mogą być także wykorzystywane do utrzymania czystości w zakładzie produkcyjnym. Usuwają nawet najsilniejsze zabrudzenia, służą także do osuszania powierzchni. Gdzie dokładnie można używać czyściw? Zanim odpowiemy na to pytanie, poznajmy rodzaje czyściw przemysłowych!

Czyściwa przemysłowe

Rodzaje czyściw przemysłowych

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje czyściw przemysłowych. To:

  • czyściwa włókninowe, zwane również bawełnianymi. Służą do czyszczenia nawet trudno dostępnych powierzchni, np. części maszyn. Wyróżnia się czyściwa włókninowe wielozadaniowe, specjalistyczne i nasączane. Czyściwa specjalistyczne są wykorzystywane do usuwania zabrudzeń przemysłowych, z kolei nasączanych używamy do czyszczenia dłoni. Bez problemu usuwają smar, olej i farbę!
  • czyściwa papierowe są uniwersalne i bardzo wytrzymałe. Dobrze chłoną wilgoć, można ich używać z wodą i detergentami, zapewniają wysoki poziom higieny. Są też bardzo wydajne i nie zostawiają żadnych śladów.

Funkcje czyściw przemysłowych

Rozwijając temat czyściw przemysłowych, należy także wspomnieć o ich funkcjach. Czyściwa przemysłowe służą do:

  • czyszczenia – czyściwa skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Zarówno na sucho, jak i na mokro, w połączeniu z detergentami, rozpuszczalnikami czy innymi środkami chemicznymi,
  • wycierania – czyściwa dobrze wchłaniają płyny, z ich pomocą można też pozbyć się kurzu i brudu. Do takich zadań najlepsze są czyściwa papierowe,
  • polerowania – tutaj czyściwa najczęściej łączy się ze środkami polerującymi. Po nałożeniu preparatu, starannie polerujemy powierzchnię, uzyskując satysfakcjonujący efekt estetyczny.

Gdzie używać czyściw przemysłowych?

Czyściwa przemysłowe znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży. Więcej na ten temat opowie nasz rozmówca ze sklepu Hurtowniachemiczna.com: Czyściw przemysłowych używa się w różnych gałęziach przemysłu, do czyszczenia maszyn i urządzeń, a także do przygotowywania powierzchni do dalszej obróbki. Wykorzystuje je branża spożywcza, kosmetyczna, medyczna, gastronomiczna, samochodowa i wiele innych. Należy pamiętać, aby wybierać odpowiednie czyściwo do profilu działalności firmy, co zagwarantuje rezultaty. Branży spożywczej dedykuje się czyściwa papierowe, zwane również celulozowymi, ale w zakładach produkcyjnych czy w tokarniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się czyściwa włókninowe. Producenci czyściw dokładnie opisują swoje produkty, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z wyborem właściwych artykułów!

śr. ocena 5 / głosów 1