Zastosowanie hal namiotowych w obiektach sportowych

Solidne, przestronne, a jednocześnie łatwe w budowie hale namiotowe znajdują wiele zastosowań zarówno w przemyśle (magazynowanie, hale sprzedażowe), jak i w usługach. Możliwość szybkiego wzniesienia zadaszenia na dowolnym podłożu sprawia, że znajdują entuzjastów w najróżniejszych dziedzinach życia, w tym również w sporcie.

hale namiotowe

Hale namiotowe coraz częściej wykorzystywane są jako zadaszenia kortów tenisowych, lodowisk i pływalni, boisk lekkoatletycznych, ujeżdżalni dla koni, a nawet przyszkolnych sal gimnastycznych – mówi ekspert z firmy Vigvam. Bardzo wytrzymała konstrukcja nowoczesnych hal tego typu umożliwia bezpieczne i komfortowe użytkowanie przez cały rok, zapewniając pełną ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Czy hala namiotowa jest budynkiem?

Ustawienie hali namiotowej jest rozwiązaniem zdecydowanie tańszym i szybszym, niż wznoszenie nowego budynku murowanego. Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup czy wynajem hali namiotowej, zazwyczaj zastanawiamy się nad koniecznością uzyskania pozwolenia na budowę. W przypadku namiotów kwestii nie rozwiązuje sposób budowy fundamentów, ale planowany czas istnienia hali na danym terenie.

Najprostsze pod względem formalnym jest przygotowanie sportowej hali namiotowej na imprezy czasowe oraz do sezonowego zabezpieczenia obiektu. W przypadku konstrukcji wznoszonych na okres do 120 dni nie jest wymagane zezwolenie na budowę, a jedynie zgłoszenie planowanego przedsięwzięcia w odpowiednim Urzędzie Miasta lub w Starostwie Powiatowym.

Dla kogo hala namiotowa?

Montaż hali namiotowej jest chętnie stosowanym rozwiązaniem w organizacji kilkudniowych imprez o charakterze sportowym i kulturalnym, ale także sposobem długoterminowego zabezpieczenia kortów, boisk czy pływalni – przekonuje nasz rozmówca z przedsiębiorstwa Vigvam.

Możliwość wynajęcia hali jest nieoceniona np. w przypadku małych klubów sportowych, które nie dysponują jeszcze własnymi zabudowaniami, zaś zakup namiotu to idealne rozwiązanie dla prywatnych firm zajmujących się organizacją rozmaitych wydarzeń sportowych, odbywających się w różnych lokalizacjach.