Sufitowe jednostki zasilające to specjalne kolumny medyczne z obrotową głowicą zasilającą, wyposażoną w dodatkowe w półki, na których można ustawiać i montować inne urządzenia medyczne – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy INMED-KARCZEWSCY.
Stałe i obrotowe jednostki zasilające
Sufitowe kolumny zasilające mogą być montowane w nieruchomym systemie rurowym lub – i ta opcja jest znacznie wygodniejsza – z głowiącą mocowaną na ruchomym pojednyczym lub podwójnym ramieniu, które umożliwiają obrót jednostki w szerokim zakresie.
Wybierając sufitową jednostkę zasilającą warto zwrócić uwagę na możliwości dopasowania zasięgów i nośności, co pozwoli na łatwe i bezwysiłkowe sterowanie jej położeniem, nawet przy obciążeniu dużym i masywnym sprzętem medycznym.
Wyposażenie sufitowych jednostek zasilających
Jak wspomnieliśmy we wstępie, standardowo kolumny zasilające wyposażone są w gniazdka zasilające i punkty poboru gazów medycznych. Dodatkowe wyposażenie kolumny sufitowej może obejmować sygnalizacja stanu gazów medycznych, oświetlenie, , punkty do wyrównywania potencjałów oraz inne elementy potrzebne na konkretnym stanowisku medycznym. Możliwości zastosowania sufitowych jednostek zasilających jest bowiem wiele.
Zastosowania sufitowych jednostek zasilających
Kolumny sufitowe są niezbędnym elementem wyposażenia sal operacyjnych i zabiegowych, intensywnej terapii, na oddziałach noworodkowych – wszędzie tam, gdzie liczy się elastyczność podczas pracy z pacjentem, szybkość reakcji i stały dostęp do najważniejszych urządzeń i gazów medycznych.