Jak złożyć prześcieradło z gumką

Prześcieradło z gumką ma wiele zalet. Dobrze dobrane nie zsuwa się z łóżka w czasie snu, co znacznie poprawia jego komfort. Niestety, ma pewną wadę – jego składanie jest dość problematyczne. Doradzamy jak zrobić to szybko i w prosty sposób.

Zalety prześcieradeł z gumką

Istnieje kilka rodzajów prześcieradeł z gumką. Do tych najpopularniejszych należą te wykonane z bawełny, dżerseju i frotte. Różnią się one konkretnymi właściwościami, które mają bezpośredni wpływ na jakość snu. To, czym je łączy jest ściągacz, który wielu uważa za świetny wynalazek.

-Gumka w prześcieradle gwarantuje jego idealne przyleganie do powierzchni materaca, dzięki czemu nie zsuwa się z niego w czasie snu. To zdecydowanie wpływa pozytywnie na naszą wygodę i pozwala na spokojne przespanie całej nocy. Nie ma bowiem niczego gorszego od przesuwającego się i zwijającego prześcieradła – zauważa nasz rozmówca reprezentujący sklep Tendina, w którego ofercie znaleźć można różne rodzaje prześcieradeł, w tym te z gumką.

Ogromne znaczenie dla funkcjonalności tego typu prześcieradeł ma rozmiar. Muszą one być dopasowane idealnie, bo tylko wtedy nie będzie tworzyć niekomfortowych pofałdowań i spadać z materaca. Z tego powodu trzeba kupować prześcieradła w takim rozmiarze, jaki ma materac danego łóżka.

Składanie prześcieradła

Choć niosą ze sobą liczne korzyści, prześcieradła z gumką mają też jedną wadę – wielu osobom przysparzają sporych problemów ze składaniem. Jest jednak pewien sposób, który opanowany do perfekcji sprawi, że złożone prześcieradło będzie wyglądało estetycznie.

Aby dobrze złożyć prześcieradło z gumką, należy wykonać następujące kroki:

  • odwrócić prześcieradło na lewą stronę,
  • włożyć ręce w dwa sąsiadujące ze sobą rogi prześcieradła,
  • złączyć rogi poprzez założenie rogu z prawej ręki na lewej, co sprawi, że automatycznie odwróci się on na prawą stronę,
  • sięgnąć w dół i chwycić za wiszący z przodu róg prześcieradła, po czym unieść go do góry i założyć na lewą rękę,
  • dołączyć ostatni róg do pozostałych (powinien być odwrócony prawą stroną do góry),
  • rozłożyć prześcieradło płasko na łóżku lub podłodze i założyć jego boczną część (z gumką), składając ją do środka,
  • założyć drugą stronę prześcieradła,
  • złożyć górną część z gumką do środka w ten sposób, by powstał mniejszy prostokąt,
  • kontynuować składanie do momentu, aż prostokąt osiągnie oczekiwaną wielkość.

Tak złożone prześcieradło nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale również nie zajmie zbyt dużo miejsca w pojemniku na pościel lub na półce w szafie, dlatego warto nauczyć się tej prostej, ale skutecznej metody.