Akcesoria przydatne dla wielbicieli off-roadu i aut terenowych

Jazda off-road to ciągłe spotkania ze stromymi podjazdami, wyboistym terenem i grząskim błotem, jednak zaprawionemu w bojach miłośnikowi off-roadu takie warunki niestraszne! Z racji tego, że teren wyprawy jednak zawsze jest wymagający i może zaskoczyć nawet profesjonalistę, warto zadbać o wyposażenie auta w odpowiednie akcesoria. Co warto mieć podczas wyprawy off-roadowej?

Off Road

Akcesoria do samochodu terenowego pozwolą czerpać radość z jazdy po bezdrożach, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, tak niezbędnego do komfortowej i stosunkowo beztroskiej, jazdy. W przypadku awarii lub usterki, pomogą szybko wyjść z opresji i w łatwy, bezproblemowy sposób powrócić na trasę!

Jak wyjaśnia specjalista ze sklepu internetowego Liftownia, oferującego części do samochodów terenowych: Bez wątpienia wśród najciekawszych, godnych uwagi i polecenia akcesoriów, wymienić warto hi-lift, czyli podnośnik do zadań specjalnych, podkładki umożliwiające utrzymanie auta na podnośniku we właściwej pozycji, miernik przechyłu, turbo mocną linę holowniczą oraz ściągacze do błota.

Hi-lift – podnośnik do zadań specjalnych!

Jeśli Twój samochód utknął w błocie lub musisz natychmiast wymienić koło, wyjątkowo mocny i wytrzymały podnośnik hi-lift wyrwie Cię z opresji. Urządzenie ma prostą budowę – składa się ze stalowej kolumny, w której znajdują się otwory oraz mechanizm zapadkowy ze stopką do podnoszenia samochodu. Podnośnik hi-lift jest prosty w obsłudze i wytrzymały – jego udźwig wynosi ponad trzy tony, dlatego bez problemu poradzi sobie z każdą, nawet najbardziej masywną, terenówką.

Podkładki pod hi-lift

Podkładki przydatne będą jeszcze przed podniesieniem samochodu, umożliwiając jego stabilne osadzenie na łapach podnośnika. Podkładki pod hi-lift, w formie grubych plastometrów, pomogą zapobiec przechylaniu się podnośnika w trakcie podnoszenia auta.

Przechyłomierz

Przechyłomierz to jedno z niezbędnych akcesoriów do off-roadu. Miernik pochyłu ukazuje stopień podłużnego i poprzecznego nachylenia terenu. Dzięki wskaźnikom, możliwe jest oznaczenie maksymalnego kąta przechylenia auta, co pozwoli na ciągłą jego kontrolę, pod kątem bezpieczeństwa jazdy po wzniesieniach. Przechyłomierz informuje o ukształtowaniu terenu, jednocześnie sygnalizując wzniesienia, którym samochód może nie podołać.

Lina holownicza

Jazda po bezdrożach i dziewiczych terenach to niekończące się ryzyko zakopania auta w błocie. Gdy zatrzyma Cię grząskie błoto, będziesz potrzebował naprawdę mocnej liny holowniczej, by wydostać auto. Poszukując idealnej liny skup się na jej wytrzymałości (najlepsze egzemplarze wytrzymują obciążenie nawet kilkunastu ton) i długości (dobra lina powinna mierzyć co najmniej 9 metrów).

Ściągacze do błota

Jak się już pewnie nieraz przekonałeś – duża ilość błota, zalegającego na oponach, znacznie utrudnia jazdę, obniżając przyczepność auta do podłoża. Zastosowanie ściągacza do błota, pozwoli Ci pozbyć się brudu, nie rysując karoserii. Wykonane z poliuretanu, niewielkie urządzenie, wyglądem przypominające patyk, pozwoli Ci bez przeszkód pozbyć się z kół i karoserii nie tylko błota – sprawdzi się świetnie także w przypadku zalegającego na kołach śniegu.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając się na wyprawę off-roadową?

Wybierając się na wyprawę off-roadową warto pamiętać także o narzędziach, potrzebnych do ewentualnych napraw, latarce (lub najlepiej specjalistycznej lampie roboczej, która w przeciwieństwie do telefonu czy klasycznej latarki, nie jest uzależniona od stanu baterii), ostrym nożu, kanistrze z paliwem, apteczce. Nie zapomnij również o porządnej łopacie, która może przydać Ci się, gdy auto utkwi w grząskim terenie.

śr. ocena 0 / głosów 0