Gdzie przeprowadzać naprawy powypadkowe?

Na drogach niezwykle często dochodzi do stłuczek i wypadków. Rosnąca liczba samochodów niestety sprzyja takim sytuacjom. Nie są nam obce także zdarzające się często obtarcia, na przykład na parkingach. Każdy z nas stara się unikać tego typu zdarzeń, jednak nie zawsze jest to możliwe, czasami po prostu nie mamy wpływu na sytuację. Należy do tego dodać fakt, że każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy, zdarza się popełnić błąd. Co zrobić w sytuacji, kiedy nasz samochód ulegnie wypadkowi? Gdzie najlepiej jest udać się w celu przeprowadzenia naprawy?

naprawy-powypadkowe

Gdzie dokonać naprawy?

Jeśli dojdzie do wypadku na drodze, samochody biorące w nim udział zazwyczaj są uszkodzone w mniejszym lub większym stopniu. W takich sytuacjach niezbędne są naprawy powypadkowe. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni, profesjonalny warsztat, który zaoferuje nam nie tylko naprawy mechaniczne zawieszenia, silnika itp., ale również usługi blacharskie i lakiernicze, co pozwoli nam cieszyć się wizualną stroną naszego samochodu. Zwróćmy uwagę, czy dany zakład zaopatruje się w części zamienne, oraz niezbędne materiały, co znacznie ograniczy nam czas oczekiwania na wykonaną naprawę. Odpowiedni zakład nie tylko sprawnie i dokładnie dokona naprawy naszego samochodu, ale także pomoże nam załatwić wszelkie sprawy związane z ubezpieczeniem.

Naprawy blacharskie

W celu dobrze wykonanej naprawy blacharskiej, zwłaszcza po wypadkach i stłuczkach nie wystarczy posiadać odpowiednich danych technicznych aut wszelkich marek. Powinno się również  dysponować właściwymi urządzeniami pomiarowymi służącymi do sprawdzania czy samochód nie uległ np. przekoszeniu. Przy naprawie blacharskiej samochodów stosuje się także spawanie.  Do spawania elementów karoserii należy posiadać odpowiedni sprzęt, gdyż obecne auta produkowane są z różnych materiałów – stal, aluminium i inne.

Naprawy lakiernicze

Po dokonaniu naprawy blacharskiej należy przygotować blachę samochodu do lakierowania. Profesjonaliści stosują wysokiej jakości materiały, takie jak szpachle i podkłady, dzięki którym położony lakier jest trwały i efektowny. Oczywiście sam lakier również powinien być wysokiej jakości, a lakierowanie należy przeprowadzać w kabinie lakierniczej, aby uzyskać zadowalający nas efekt.

Naprawy mechaniczne

W sytuacji kiedy dochodzi do wypadku uszkodzeniu ulegają  zazwyczaj również części mechaniczne.

Do tego typu naprawy potrzeba dobrze wykwalifikowanych specjalistów, oraz profesjonalnego dostawcy części zamiennych. Dzięki temu naprawy mechaniczne będą wykonane szybko i prawidłowo.

Naprawy bezgotówkowe

Naprawy bezgotówkowe są możliwe jedynie w warsztatach, które rozliczają się z towarzystwami ubezpieczeniowymi (na przykład Serwis blacharsko-lakierniczy Auto Efekt ze Szczecina).  Jest to bardzo wygodna i bezpieczna forma wypłaty odszkodowania. W większości przypadków zapewnia ten komfort, że nie musimy martwić się o to, czy kwota obliczona przez ubezpieczyciela pokryje koszty naprawy, szczególnie, jeśli odszkodowanie jest wypłacane z OC sprawcy. Zanim zdecydujemy się na naprawę bezgotówkową, musimy podpisać upoważnienie dla warsztatu w celu dokonania takiej naprawy. Dzięki temu warsztat będzie dokonywał wszelkich rozliczeń z ubezpieczycielem.

Pamiętajmy, że aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie, oraz innych uczestników ruchu, oraz zachować całkowite bezpieczeństwo na drodze, musimy regularnie sprawdzać stan naszego samochodu – szczególnie, jeśli auto kiedykolwiek uległo wypadkowi.

śr. ocena 5 / głosów 5