Jak dobrać urządzenie chłodnicze do furgonu?

Transport znacznej większości towarów wymaga zapewnienia im odpowiednich warunków. Do tej grupy zalicza się między innymi wiele produktów żywnościowych, które na czas transportu powinny być trzymane w niskiej temperaturze, by zachowały świeżość i były zdatne do spożycia. W związku z tym przewozi się je pojazdami, wyposażonymi w odpowiednie urządzenia chłodnicze.

urządzenia chłodnicze do furgonu

Urządzenia chłodnicze w pojeździe

Pojazdy-chłodnie kojarzą nam się główne z pojazdami ciężarowymi, które umożliwiają przewożenie znacznych partii towarów na dużych dystansach. Tymczasem również mniejsze pojazdy dostawcze mogą zostać wyposażone w urządzenia utrzymujące niską temperaturę wewnątrz skrzyni ładunkowej. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla niewielkich, działających lokalnie przedsiębiorstw, które rozwożą swoje produkty w niewielkich partiach. Producentem wysokiej jakości specjalnych urządzeń chłodniczych dla furgonów jest marka Konvekta, której dystrybutorem na polskim rynku jest firma Frigo Serwis.

Jak wybrać urządzenia chłodnicze do furgonu?

Czym różnią się urządzenia chłodnicze dedykowane furgonom od tych montowanych w większych pojazdach dostawczych?

– Przede wszystkim metodą montażu takiego urządzenia – mówi przedstawiciel firmy Frigo SerwisNasze urządzenia chłodnicze zasilane są prosto z akumulatora pojazdu, dlatego nie powinny być stosowane w momencie, kiedy silnik samochodu jest wyłączony, może to doprowadzić do rozładowania baterii. Z drugiej strony takie rozwiązanie ma jeden istotny plus. Mianowicie: zamontowanie takiego urządzenia chłodniczego jest proste i możliwe w praktycznie każdym pojeździe. Ze względu na swoje ograniczenia urządzenia chłodnicze zasilane akumulatorem zalecane są do transportu towarów bezpośrednio z punktu A do B, bez dłuższych postojów.

Co należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń chłodniczych? Przede wszystkim moc takiego sprzętu powinna być adekwatna do wielkości skrzyni ładunkowej w pojeździe. Zasada jest prosta: im większa skrzynia, tym bardziej wydajne powinno być urządzenie chłodniczego. Tylko w ten sposób możliwe będzie utrzymanie optymalnej temperatury bez ryzyka uszkodzenia urządzenia chłodzącego czy przewożonego towaru. Drugą istotną kwestią jest rozmiar samego urządzenia chłodniczego. Należy pamiętać, że będzie ono zajmować pewną część przestrzeni w skrzyni ładunkowej, zatem nie może być zbyt duże, by nie zabierać miejsca na przewożenie towarów. Przed zakupem dokładnie powinniśmy zapoznać się ze specyfikacją techniczną wybranego urządzenia, żeby mieć pewność, że spełnia ono nasze wymagania pod względem między innymi mocy, wydajności etc. W razie problemów warto skorzystać z pomocy doradców firmy Frigo System, którzy pomogą wybrać odpowiednie urządzenie.

śr. ocena 5 / głosów 1