Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Wypożyczalnie samochodów funkcjonują na naszym polskim rynku już od wielu lat. A jednak – pomimo upływającego czasu oraz coraz większego dostępu do pojazdów – wynajem aut w wielu sytuacjach wciąż stanowi najlepsze rozwiązanie. Jeśli wkrótce zamierzasz z niego skorzystać, ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiadamy w nim, czym należy się kierować podczas wyboru dobrej wypożyczalni samochodów.

wypożyczalnia samochodów

Duży wybór pojazdów i atrakcyjne ceny

Decydując się na wynajem auta, warto poświęcić trochę czasu na to, aby znaleźć dobrą wypożyczalnie samochodów. Nie dajmy się zwieść hasłom reklamowym, które zachęcają do skorzystania z oferty jedynie niskimi cenami. Jakkolwiek są one ważne, nie stanowią jedynego kryterium. Oprócz atrakcyjnej ceny, równie atrakcyjne muszą być bowiem oferowane przez daną firmę pojazdy na wynajem.

Profesjonalne wypożyczalnie posiadają w swojej ofercie przede wszystkim nowe auta, które są w doskonałym stanie technicznym. Ponadto możemy wybierać spośród wielu dostępnych modeli, w zależności od naszych potrzeb, możliwości i oczekiwań.

Dobra wypożyczalnia samochodów w cenie wypożyczonego samochodu oferuje także sezonową wymianę opon z letnich na zimowe i odwrotnie oraz – co istotne – ponosi wszelkie koszty eksploatacyjne.

Bezpieczeństwo

Kolejną niezwykle ważną kwestią jest nasze bezpieczeństwo. Dlatego też wybierajmy takie firmy, które w usłudze najmu pojazdu zapewniają pełne ubezpieczenie. A mowa tutaj tak o OC, jak i AC.

Zdecydowanie warto postawić na wypożyczalnię, która oferuje również całodobową opiekę fachowców. Kompleksowa pomoc i wsparcie przez całą dobę siedem dni w tygodniu to usługa, którą trudno przecenić. Zgodzą się z nami szczególnie te osoby, które już mają w swoich doświadczeniach „nocne przygody” z samochodem podczas trasy.

Wypożyczenie samochodu bez kaucji

Wypożyczenie auta bez kaucji? Czy to jest możliwe? Jak najbardziej!.

O wyjaśnienie poprosiliśmy eksperta, naszego rozmówcę z Wypożyczalni Samochodów Autoplatforma: Wynajem samochodu w większości wypożyczalni związany jest z koniecznością wniesienia kaucji, której celem jest zabezpieczenie interesu firmy. Zazwyczaj środki przeznaczone w tym celu ulegają zamrożeniu na koncie klienta do momentu zwrotu samochodu i ustalenia, czy doszło do jakichkolwiek szkód czy też uchybień ze strony kierowcy. Jeżeli wszystko jest w porządku, pieniądze wracają do klienta. Jednak zamrożenie środków na koncie nie zawsze jest dla nas dogodne. Dlatego też my postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i ułatwić procedurę wynajmu. Opłata za wynajem z góry oraz dobre ubezpieczenie naszej floty samochodowej stanowią dla nas wystarczające zabezpieczeniem finansowe. Kaucja nie jest zatem konieczna.

Wynajem auta bez wizyty w wypożyczalni

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Czym się kierować podczas wyboru wypożyczalni? Szukając samochodu na wynajem, zdecydowanie warto wybrać taką wypożyczalnię, która będzie do naszej dyspozycji na terenie całego kraju.  

Dobra wypożyczalnia samochodowa oferuje bowiem wynajem auta w trybie, w którym wszelkich formalności można dokonać przez internetowy kwestionariusz, a następnie zamówić pojazd pod wyznaczony przez nas adres w Polsce. Nie zawsze mamy bowiem możliwość, aby odebrać auto osobiście z siedziby firmy. Korzystając zaś z takiej usługi, zapewniamy sobie wygodę oraz komfort.

śr. ocena 5 / głosów 1