Minibus Iveco – na wycieczki i nie tylko

Firma Iveco kojarzona jest głównie z produkcją solidnych, niezawodnych i nowoczesnych samochodów ciężarowych oraz ciągników siodłowych wykorzystywanych w branży spedycyjnej. Pojazdy tej marki można spotkać na drogach całego świata. Jednak nie są to jedyne produkty motoryzacyjne jakie wytwarza ten koncern. Marka oferuje także wszechstronne i wygodne minibusy pasażerskie oraz osobowo-towarowe. Sprawdźmy zatem czym charakteryzują się te auta i z jakimi zadaniami poradzą sobie najlepiej.

 Jeden model – wiele kombinacji

Najbardziej rozpoznawalnym minibusem marki Iveco jest model Daily. Po raz pierwszy został on zaprezentowany w 1978 roku. Obecnie produkowana jest już czwarta generacja tego modelu, której premiera miała miejsce w 2014 roku. Już sam fakt, że Iveco Daily jest wytwarzany nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat świadczy o solidności i funkcjonalności tego auta. Charakterystykę i możliwości tego pojazdu przybliża specjalista autoryzowanego dealera Iveco we Wrocławiu:

Tajemnica sukcesu modelu Daily w dużej mierze opiera się na jego uniwersalności i wytrzymałości. Wystarczy wspomnieć, że model ten posiada kilka tysięcy wersji i wariantów nadwozia i wyposażenia w tym wiele specjalistycznych. Zastosowanie konstrukcji ramowej gwarantuje wysoką odporność na przeciążenia oraz trudne warunki drogowe. Znaczną część produkcji stanowiły i nadal stanowią wersje przeznaczone do przewozu osób, które także oferują ogromne możliwości adaptacyjne. Iveco Daily w odmianie pasażerskiej może być wygodnym minibusem dla kilkunastu osób lub praktycznym autobusem mogącym zabrać na pokład prawie pięćdziesięciu pasażerów. Warto wspomnieć, że rozwiązania techniczne stosowane w najnowszych modelach m.in. napęd hybrydowy, czy silnik zasilany gazem ziemnym czynią z Iveco Daily samochód przyjazny dla środowiska naturalnego.

Gdzie Iveco Daily sprawdza się najlepiej?

Iveco Daily dzięki swej funkcjonalności oraz szerokiej gamie fabrycznych nadwozi może z powodzeniem być wykorzystywany do świadczenia różnego rodzaju przewozów pasażerskich. W przypadku transportu szkolnego, czy połączeń międzymiastowych doskonale sprawdzą się wersje o zabudowie, której przestrzeń została zoptymalizowana pod kątem bezpiecznego i wygodnego przejazdu nawet dużych grup. Innym wariantem jest wersja turystyczna. Została ona wyposażona w mniejszą ilość siedzeń, a same fotele posiadają wielokierunkową regulację. Ma to wymierny wpływ na podniesienie komfortu podróżowania. Rozwiązania te zapewniają zwiększenie miejsca na nogi i kolana, możliwość regulowania oparcia, oraz odsunięcie foteli od siebie dające pasażerom więcej przestrzeni bocznej. W szerokiej gamie pasażerskich modeli Iveco znajdują się również minibusy przystosowane do transportu osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Pojazdy takie posiadają fabrycznie zamontowane windy lub rampy najazdowe dla wózków inwalidzkich. Natomiast ich wnętrze zostało zaaranżowane, aby zapewnić tym osobom bezpieczne i komfortowe warunki przejazdu. Należy również podkreślić, że wszystkie minibusy Iveco posiadają w standardzie klimatyzację, a wybrane wersje także podwójne szyby czy ogrzewanie konwektorowe. Wszystko to sprawia, że Daily jest pojazdem, którym aż chce się podróżować.

śr. ocena 5 / głosów 6