Na co możemy liczyć wynajmując motocykl w wypożyczalni

Sezon motocyklowy ma to do siebie, że nigdy nie wiadomo dokładnie kiedy się zacznie, ile będzie trwał i kiedy się skończy. Nierzadko jest tak, że zastaje nas w momencie, gdy nasz motor jest jeszcze w rozsypce i ferworze remontów przedsezonowych. Jeśli więc ciepłe dni już nadeszły, a nasz motor jeszcze nie jest gotowy, dobrą opcją może być wynajęcie motocykla w wypożyczalni. Na co możemy wtedy liczyć?

Dla kogo są wypożyczalnie motocykli?

Oczywiście oddani motocykliści nie są jedynymi klientami takich wypożyczalni. Bardzo często korzystają z nich również ci, którzy z różnych powodów nie mają swojego motocykla, a chcieliby pojeździć. Powodów może być wiele: chęć sprawdzenia różnych modeli przed zakupem, brak środków lub chęci na zakup własnego sprzętu (w końcu zakup motoru wiąże się z późniejszymi kosztami, naprawami, czasem i potrzebnym miejscem na jego garażowanie), czy też chęć sprawdzenia, czy w ogóle jest to hobby, któremu ktoś chce się oddać. Należy pamiętać, że wypożyczenie motocykla np. na weekend czy na miesiąc jest o wiele tańsze, niż zakup i utrzymywanie swojego sprzętu – zwłaszcza gdy nie korzysta się z niego na co dzień, a jedynie co jakiś czas. Zdarzają się też sytuacje, że ktoś nie chce wyruszać w długą podróż sprzętem, który na takie podróże się zwyczajnie nie nadaje lub jest zbyt awaryjny. Dla takich osób wypożyczalnia motocykli jest „jak znalazł”. A jeśli jesteśmy początkującymi motocyklistami, możemy wypożyczyć również kask, jeśli nie mamy własnego.

Co oferują wypożyczalnie?

W takich wypożyczalniach możemy liczyć najczęściej na sprzęty z różnych półek i zastosować – od skuterów miejskich począwszy, jak i na szybkich i zabójczo zwrotnych potworach. A także na jednośladach, którymi można wyruszyć w wielotygodniową eskapadę bez strachu o ich awaryjność, spalanie i jakość podróży. Wszystkie wypożyczane motocykle są regularnie oddawane do przeglądu, naprawiane i utrzymywane przez serwis. Wypożyczalnie oferują również możliwość wypożyczenia kilku (lub nawet kilkunastu) egzemplarzy tego samego modelu, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, że komukolwiek z grupy zabraknie sprzętu oraz że wszyscy dojadą bez przeszkód – w dodatku przy większych zamówieniach możemy liczyć na indywidualne, bardziej korzystne stawki. Jeżeli wyruszamy w dalszą podróż, możemy też wypożyczyć odpowiednio duże kufry czy wysokiej klasy nawigację. Jak więc widzimy, oferty firm takich jak Abacus Bikes jest warta sprawdzenia.