Najlepsza muzyka do auta

Lubisz słuchać muzyki w samochodzie? Należysz w takim przypadku do dużej grupy Polaków, którzy nie wyobrażają sobie zarówno tych krótszych, jak i dłuższych przejażdżek całkowicie w ciszy. W aucie możemy słuchać zarówno radia, jak i możemy wybrać płyty albo podłączyć swój smartfon. Jednak nie każdy z nas wie, że nie wszystkie gatunki muzyki rekomendowane są podczas jazdy samochodem. Co warto wybrać, a czego się wystrzegać?

radio

Słuchanie muzyki w aucie pozwala na uatrakcyjnienie monotonnych tras. Także w samochodem możemy posłuchać radia, aby dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w Polsce i na świecie. Oczywiście, możemy zabrać też własną muzykę, ponieważ nie każdemu z nas odpowiada to, co grane jest w stacjach radiowych. Ponadto wtedy, gdy podróżujemy przez całą Polskę, stacje się zmieniają, dlatego denerwujące może być wyszukiwanie coraz to nowych, aby stale w samochodzie coś grało.

Czego słuchać w aucie?

Jeżeli chcesz wybrać stację radiową lub samodzielnie przygotować playlistę utworów na podróż, sprawdź nasze poniższe porady – pomogą ci w znalezieniu najlepszych rytmów.

Gdy wybieramy muzykę do samochodu, powinniśmy przede wszystkim postawić na tą bardziej dynamiczną, ponieważ zbyt senna może także nas samych wprawić w senność. Dlatego ballady czy muzyka chill-out lub wolniejsza instrumentalna nie zawsze sprawdzają się w aucie, ponieważ może nawet sprzyjać wypadkom. Z drugiej strony powinniśmy wystrzegać się muzyki nadmiernie szybkiej, ponieważ wtedy mimowolnie możemy chcieć zrównać tempo jazdy z jej tempem.

Oczywiście, w samochodzie nie powinniśmy słuchać muzyki zbyt głośno, ponieważ wtedy może ona zagłuszyć dźwięki na drodze, na przykład przejeżdżającej karetki, wozu straży pożarnej, policji albo innego pojazdu uprzywilejowanego.

A może specjalne radio do auta?

Interesującą i wartą przetestowania propozycją są specjalne radia przeznaczone do słuchania w aucie – znajdziemy je w radiu internetowym Tuba.fm. Razem z w portalem radiowym Tuba.fm uzyskujemy dostęp do szerokiej gamy stacji, także tych tworzonych z myślą o kierowcach. Z radia możemy korzystać także na swoim smartfonie – za darmo!