Obsługa flot samochodowych – co obejmuje?

Coraz więcej pracowników w Polsce korzysta z samochodów służbowych. Dzisiaj wynika to nie tylko ze specyfiki zawodu, ale staje się oczekiwanym dodatkiem do pensji. W rezultacie nawet małe firmy dysponują flotami samochodowymi. Utrzymanie firmowych aut w dobrym stanie wymaga kompleksowych działań, które warto powierzyć profesjonalnym serwisom. Na czym dokładnie polega obsługa flot samochodowych?

flota

Zakres obsługi flot samochodowych

Intensywna eksploatacja samochodów służbowych sprawia, że wymagają one kompleksowej obsługi serwisowej. Konieczność utrzymania floty firmowej w dobrym stanie technicznym wynika z przepisów prawa i podyktowana jest względami bezpieczeństwa. Samodzielna opieka nad firmowymi samochodami jest jednak niełatwa, a często też nieopłacalna, dlatego coraz więcej korporacji korzysta z profesjonalnej obsługi flot. W zakres tego typu ofert wchodzą następujące usługi:

  • Przeglądy samochodowe – obowiązek przeprowadzania przeglądów aut ciąży na każdym kierowcy i obejmuje okresową diagnostykę aut pod kątem prawidłowego funkcjonowania układu hamulcowego, zawieszenia czy oświetlenia, a także sprawdzenia stanu ogumienia.
  • Naprawy i bieżące serwisowanie aut – obsługa flot obejmuje kompleksowe naprawy elektryczne, elektroniczne, a także mechaniczne, włączając w to naprawę i wymianę części, w tym m. in. rozrządu, silnika, klocków i tarcz hamulcowych, sprzęgła i innych podzespołów. Obsługa flot samochodowych obejmuje również wymianę płynów eksploatacyjnych, a także serwis ogumienia, w tym wymianę i naprawę opon. Ponadto klienci korporacyjni mogą również liczyć na serwis klimatyzacji samochodowej obejmujący jej napełnianie, odgrzybianie i sprawdzanie szczelności.
  • Naprawy powypadkowe – profesjonalne serwisy oferują klientom biznesowym kompleksową pomoc po wypadkach, włączając w to holowanie uszkodzonych samochodów, użyczanie aut zastępczych, a także zgłaszanie i likwidację szkód w formie bezgotówkowej.

Profesjonalna obsługa flot samochodowych – korzyści

Dlaczego warto korzystać z kompleksowej obsługi flot firmowych?

Klienci korporacyjni mogą liczyć na atrakcyjne ceny usług. – Mówi przedstawiciel serwisu samochodowego Auto-Trans z Lublina. – Obsługa flotowa pozwala na obniżenie kosztów serwisowania samochodów służbowych. To również gwarancja sprawnego serwisu i szybkich napraw, a więc oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu.

Profesjonalne serwisy zapewniają dostęp do wysokiej jakości narzędzi diagnostycznych, oferują również części od sprawdzonych producentów. Kompleksowa obsługa serwisowa sprawia, że samochody dla firm są nie tylko bezpieczne, ale także ekonomiczne. To wygodne i opłacalne rozwiązanie dla firm dysponujących własnymi flotami pojazdów.

śr. ocena 5 / głosów 1