Programy mycia w myjni bezdotykowej

Każda myjnia bezdotykowa posiada standardowe programy mycia, które różnią się stężeniem dozowanej chemii w roztworze myjącym, ciśnieniem mycia oraz obfitością piany w przypadku, gdy używana jest szczotka.

myjnia bezdotykowa

Jak odbywa się mycie?

Myjnia bezdotykowa umożliwia umycie samochodu w kilku krokach, przy wykorzystaniu na każdym etapie innego programu.  Na początku musimy rozmiękczyć brud, żeby można było go łatwo usunąć. W tym celu, za pomocą lancy wysokociśnieniowej nanosimy odpowiednio stężoną chemię z ciepłą wodą na elementy zewnętrzne auta. Poziom stężenia chemii zależy w tym przypadku od tego, z jak mocnymi zabrudzeniami mamy do czynienia. Następnie rozpoczynamy mycie zasadnicze. Używamy roztworu wody i środka czyszczącego, ale o niższym stężeniu i pod wyższym ciśnieniem niż w kroku pierwszym. Kolejnym programem wykorzystywanym podczas mycia jest domywanie szczotką. Gdy auto zostanie wyczyszczone z brudu, możliwe jest skorzystanie z kolejnego programu: płukania, do którego użyta zostaje woda pod wysokim ciśnieniem. Jest to niezwykle ważny etap mycia, ponieważ niedokładnie spłukany środek czyszczący pozostawia zacieki. Do standardowych programów mycia w myjni bezdotykowej zaliczamy również woskowanie i nabłyszczanie, z których można skorzystać po umyciu samochodu i spłukaniu środka czyszczącego.

Niestandardowe programy

Niektóre myjnie bezdotykowe zostały wyposażone w niestandardowe programy. Możliwość taką dają producenci myjni, np. KLIMRES MYJNIE PODKARPACKIE Sp. z o.o., którzy modyfikują stare i tworzą całkowicie nowe programy mycia. Robią to na życzenie swoich klientów, czyli właścicieli myjni samochodowych. Dzięki temu, w zależności od myjni, możemy skorzystać z różnych opcji, ale też spotkać różne ceny mycia. Nie należy się jednak dziwić: osoby prowadzące myjnie samochodowe znają swoich klientów, mają doświadczenie i bazując na tym, tworzą nowe standardy, zmieniają metody mycia oraz eksperymentują ze środkami i ich stężeniem.