Samochód od ręki. Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni aut?

Potrzebujesz samochodu, ale nie stać Cię na zakup własnego? Nic straconego! Wypożyczalnie aut stoją przed Tobą otworem. Oferty wielu firm są naprawdę interesujące i warto z nich skorzystać – zarówno na użytek firmowy, jak i prywatny.

wypozyczalnia samochodow

Oszczędność pieniędzy

Kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Prawda ta znajduje zastosowanie w życiu i biznesie. Gdy nagle potrzebujesz samochodu, a posiadanie własnego wydaje Ci się zbędne, powinieneś skorzystać z usług zaufanej wypożyczalni. Wynajem to wygodna opcja dla firm, szukających możliwości taniego przewozu ładunku, bądź wysłania pracownika w podróż służbową. To też ciekawe rozwiązanie dla osób prywatnych, które chcą wybrać się w dłuższą wycieczkę na czterech kółkach. Jedyny koszt, o którym musimy pamiętać, stanowi paliwo oraz ustalone w umowie limity czasowe. Opłaty związane z ubezpieczeniem, a także wszelkimi nieprzewidzianymi awariami i usterkami (pod warunkiem, że nie powstały z naszej winy), pokrywa wypożyczalnia. Czysta korzyść ekonomiczna.

Minimum formalności

Wypożyczenie samochodu równa się oszczędności pieniędzy, ale i czasu. Aby wynająć auto, wystarczy okazać prawo jazdy i dowód osobisty poświadczający o tym, że jesteśmy polskimi obywatelami. Następnie pozostaje już tylko uiszczenie opłaty za wybrany okres oraz podpisanie umowy. Niektóre firmy wymagają kaucji, którą jednak zwracają tuż po zakończeniu najmu. Część formalności można załatwić telefonicznie lub za pośrednictwem internetu. Wówczas, pojazd zostaje dostarczony wprost w wyznaczone miejsce, bez konieczności bezpośredniej wizyty w wypożyczalni. Czy można się prosić o większy komfort?

Dopasowane do naszych potrzeb

Dobra wypożyczalnia dysponuje flotą aut, dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta. Przeważnie mamy do wyboru kilka modeli pojazdów – różnej klasy, typów nadwozia, pojemności silnika itd. Komfort wyboru dotyczy też czasu wynajmu. Najczęściej otrzymujemy go dokładnie tyle, ile potrzebujemy – od doby, do wielu miesięcy użytkowania. Jest to istotne udogodnienie. Zwłaszcza dla osób, poszukujących auta zastępczego na czas likwidacji szkody we własnym pojeździe.

Niewiele wypożyczalni samochodów może zaoferować pojazdy marki Premium, takie jak BMW, AUDI, Mercedes czy Lexus. LCM Corp Centrum Motoryzacji Wrocław, jako jedyny serwis blacharsko-lakierniczy oferuje do wypożyczenia także takie pojazdy.

Jak z salonu

Auta z wypożyczalni to modele względnie nowe, maksymalnie kilkuletnie. Bezpieczne i sprawne, posiadają aktualne badania techniczne. Każda usterka jest skrzętnie spisywana i niezwłocznie naprawiana, aby kolejni kierowcy nie odczuwali dyskomfortu podróżowania. Dobra wypożyczalnia szanuje własne pojazdy, poważając tym samym swoich klientów. To istotna zasada, do której niestety nie wszyscy się stosują. Wyboru miejsca wynajmu warto zatem dokonać z rozwagą.