Wyjazdy za granicę busem jako propozycja dla pracowników sezonowych

Państwa Unii Europejskiej, a zwłaszcza najbliżsi zachodni sąsiedzi oferują nam wiele rodzajów prac tymczasowych, które zaspokajają potrzeby finansowe młodych ludzi w okresie wakacji, a nawet potrzeby bytowe całych rodzin zamieszkujących biedniejsze regiony kraju. Bardzo częstym problemem, któremu muszą sprostać pracownicy tymczasowi, jest organizacja przejazdu. Do wyboru jest kilka opcji, jednak najlepszą pod niemal każdym względem jest przejazd busem. Dlaczego?

Międzynarodowe przewozy busem

Specjalista z firmy Thunder BUS ze Śląska mówi:

Pracownicy sezonowi najczęściej wybierają przewozy busem, ponieważ są najtańszą opcją o nieporównywalnie większym komforcie, niż np. podróż pociągiem. Proszę jednak pamiętać, że cena nie może być jedynym kryterium wyboru, proszę zwracać uwagę jeszcze na to, czym przewoźnik chce Państwa zabrać, jak wyposażony jest bus. Takie informacje powinny znajdować się na stronie internetowej przewoźnika.

Do pracy za granicę busem – komfort w niskiej cenie

Prawnie praca sezonowa to taka, której czas trwania nie przekracza łącznie 8 miesięcy. Z perspektywy rozłąki z najbliższymi to i tak bardzo długo. Przez taki czas można jednak sporo pieniędzy odłożyć i przywieźć do Polski. Na tak długie wyjazdy decydują się często mężczyźni, którzy nie mogą inaczej zapewnić godnych warunków życia swojej rodzinie.

Najniższa krajowa wystarcza na przeżycie, ale nie można już zrobić nic ponadto. Nic dziwnego, że jednym z ważniejszych kryteriów wyboru środka transportu do wyjazdu do pracy za granicą jest cena. Wyjazdy zagraniczne są dosyć drogie, dlatego większości podróżnym będzie zależało na jak najtańszym przejeździe. Jednocześnie wyjazd do Niemiec, Belgii, czy Holandii to wiele długich godzin siedzenia, przydałoby się przynajmniej minimum komfortu, który z założenia kosztuje nieco więcej – jak pogodzić te dwie potrzeby?

Odpowiedzią na potrzebę zaoszczędzenia na podróż przy jednoczesnej potrzebie wygody w drodze jest wybranie busa jako środku transportu międzynarodowego. Nowoczesne pojazdy wyposażone są w wygodne fotele z zagłówkiem, które przyniosą ulgę plecom nawet przy najdłuższych trasach. System przejazdów door-to-door pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, przewoźnik odbierze Cię i wysadzi pod wskazanymi przez Ciebie adresami.

Jak wybrać dobrego przewoźnika?

Wybierając się busem do pracy za granicę, musisz wziąć kilka czynników pod uwagę, przy czym cena nie może być jedynym kryterium. Najtańsi przewoźnicy mogą dysponować przestarzałą flotą. Po podróży starym i ciasnym busem zaoszczędzone pieniądze wydasz na maści przeciwbólowe, żeby ratować kości i mięśnie – nie warto.

Poszukaj przewoźnika, który ma nowocześnie wyposażone busy. Np. Thunder BUS ze Śląska oferuje podróż pojazdami wyposażonymi w klimatyzację regulowaną oddzielnie przy każdym stanowisku. Busy są zaledwie 9-osobowe, co usprawnia podróż. Przewoźnik oferuje regularne przewozy w tę i z powrotem, co znacznie ułatwi podróż powrotną.

Znajdź przewoźnika, który dostarczy Cię wraz z twoim bagażem bezpośrednio do celu. Po co fundować sobie dodatkowy stres i z ciężką torbą szukać miejscowego środka komunikacji, który zawiezie Cię do zarezerwowanego mieszkania. Znacznie lepiej, kiedy kierowca wspierany dobrą nawigacją GPS dostarczy Cię na miejsce.

śr. ocena 0 / głosów 0