Zalety wynajmu średnioterminowego samochodów

Działalność wielu firm wymaga mobilności, którą może dać tylko samochód. Niestety, dla dużej części przedsiębiorców zakup własnego auta na użytek służbowy jest poza możliwościami finansowymi. Rozwiązaniem tego problemy jest wynajem samochodu. Jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla powszechnie stosowanego w naszym kraju leasingu – obecnie korzysta z tej opcji blisko 80% przedsiębiorców zachodnich. Oto kilka powodów, dla których warto się nią zainteresować.

Niskie koszty korzystania z auta

Główną zaletą wynajmu samochodów są niskie – w porównaniu do leasingu czy zakupu własnego auta na kredyt – koszty tej usługi, płacimy bowiem jedynie za korzystanie z auta.  Ubezpieczenia, usuwanie usterek czy skutków wypadków, wymiana opon – wszystkie te zobowiązania stoją po stronie wypożyczalni, z którą zawarliśmy umowę. Wysokość opłaty zmienia się w zależności od rodzaju wynajmowanego auta, okresu trwania umowy (za umowy średnioterminowe uznajemy umowy na okres minimalnie miesiąca i maksymalnie dwunastu miesiąca – im dłuższy okres trwania umowy, tym niższe opłaty) oraz zawartych w niej warunków (część wypożyczalni stosuje ograniczenia w postaci np. kilometrówki, czyli limitu kilometrów, które możemy przejechać w ciągu miesiąca). Na ogół miesięcznie zapłacimy za takie rozwiązanie mniej, niż za ratę kredytu lub leasingu. Ponadto średnioterminowy wynajem samochodu nie ma żadnego wpływu na naszą zdolność kredytową i z góry wiemy, jakie będą miesięczne koszty utrzymania pojazdu.

Wygoda w zarządzaniu firmą

Umowa o wynajem auta obejmuje znacznie okres czasu niż umowa kredytowa lub leasingowa – zwykle wynajem średnioterminowy trwa od 3 do 6 miesięcy. Korzystając z tego rozwiązania zmniejszamy ryzyko płynące z wahań koniunktury rynkowej, nie zobowiązujemy się bowiem do spłacania wysokich rat przez długi czas. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie dla przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie i nie mają ugruntowanej pozycji na rynku. Ponadto dzięki temu, że opiekę nad samochodem nadal sprawuje wypożyczalnia, do której on należy, nie musimy poświęcać swojego czasu np. na dopełnianie formalności związane z ubezpieczeniami czy naprawę auta. Wynajem jest również opłacalny dla firm, które do prowadzenia aut potrzebują większej ilości aut – w przypadku zaistnienia konieczności zmiany floty nie ma problemu z zalegającymi na parkingu, niesprzedanymi samochodami. Auta z których do tej pory korzystaliśmy po prostu zwracamy do wypożyczalni.

Atrakcyjną ofertę wynajmu średnioterminowego dla firm proponuje sieć wypożyczalni Abacus Car Rental, posiadająca flotę ponad 800 aut i kilkadziesiąt punktów usługowych na terenie całej Polski.