Agencja pracy – w jaki sposób pomoże nam znaleźć pracę za granicą?

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej coraz więcej Polaków decyduje się na podjęcie pracy stałej lub tymczasowej u naszych zachodnich sąsiadów. Znalezienie odpowiedniego stanowiska w miejscowości odległej o setki kilometrów może być jednak zadaniem znacznie trudniejszym, niż się wydaje. Zanim udamy się w podróż w poszukiwaniu dużego zarobku, dobrze jest mieć pewność, że praca będzie na nas czekać. W tym celu powinniśmy skorzystać z pomocy agencji pracy, poszukujących pracowników dla zagranicznych pracodawców.

agencja-pracy

Czym jest agencja pracy?

Agencje pracy to firmy oferujące innym przedsiębiorstwom outsourcing procesów rekrutacyjnych. Innymi słowy poszukują one pracowników, spełniających wymagania danego pracownika. Do ich zadań należy między innymi:

  • Zamieszczanie ofert pracy
  • Zbieranie i późniejsza weryfikacja aplikacji składanych przez kandydatów
  • Przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych oraz ewentualnie dodatkowych testów kwalifikacji wśród kandydatów
  • Dokonanie wstępnego wyboru odpowiednich na dane stanowisko kandydatur i zaprezentowanie ich zleceniodawcy

Usługi agencji pracy to wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie posiadają własnego działu kadr, gdyż pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na osobiste przeprowadzanie procesów rekrutacyjnych. Z drugiej strony również pracownicy mogą skorzystać na tym rozwiązaniu – agencje zwykle pracują dla wielu firm z tej samej branży i mogą pomóc ze znalezieniem zatrudnienia u innego pracodawcy, jeśli kandydatura na dane stanowisko została odrzucona.

Dlaczego warto szukać pracy za granicą w agencji pracy?

Nie ulega wątpliwości, że największe zainteresowanie wzbudzają oferty pracy tymczasowej, polegającej na wykonywaniu prostych zadań fizycznych, np. zbierania owoców lub obsługi magazynów. Korzystając z pomocy agencji pracy w znalezieniu tego rodzaju zatrudnienia oszczędzamy przede wszystkim mnóstwo czasu, gdyż oferty wielu pracodawców dostępne są w jednym miejscu – nie musimy wertować zagranicznych stron internetowych w poszukiwaniu interesujących nas ogłoszeń. Ponadto nie musimy nawet znać języka pracodawcy, gdyż wszystkie ogłoszenia są tłumaczone, zaś odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości w kwestii pracy udziela nam agencja. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacyjnego to agencja załatwia w naszym imieniu wszelkie formalności związane z zatrudnieniem za granicą.

Propozycje pracy od pracodawców z Niemiec znajdziemy w ofercie Agencji Pośrednictwa Pracy  D&D Personal.