Cechy dobrej szkoły językowej

Umiejętność posługiwania się językami obcymi ma dzisiaj coraz większe znaczenie. Pozwala znaleźć lepszą pracę, ułatwia podróżowanie, pomaga w poznawaniu nowych kultur i ludzi. Posługując się językiem angielskim, włoskim, hiszpańskim czy francuskim możemy mieć przyjaciół na całym świecie! Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności językowe lub nauczyć się nowego języka, idź do szkoły językowej. Jak wybrać dobrą szkołę? Poznaj nasze wskazówki!

szkoła językowa

Profesjonalni i doświadczeni lektorzy

Pierwszą cechą dobrej szkoły językowej są oczywiście profesjonalni lektorzy, którzy mają doświadczenie w nauczaniu języków. Poza kompetencjami powinni też posiadać odpowiednie podejście do pracy. Nie każdy nadaje się do nauczania! Wiele osób nie ma wystarczająco dużo cierpliwości, nie wykazuje też kreatywności, która pozwala uatrakcyjniać zajęcia. A także przekonać kursantów, że nauka języka może być przyjemna.

Organizowanie testów poziomujących

Po drugie dobra szkoła językowa organizuje testy poziomujące, które pozwalają przypisać każdą osobę do właściwej grupy. Testy powinny nie tylko wykazać poziom, na którym znajduje się kursant, ale też określić najmocniejsze i najsłabsze strony znajomości języka. To pozwala dowiedzieć się, nad czym szczególnie mocno należy pracować, aby poprawić swoje umiejętności.

Małe, kameralne grupy

Nauka w dużej grupie nie jest prosta. Dlatego szkoły językowe powinny organizować zajęcia w niewielkim gronie. Grupa może liczyć maksymalnie osiem osób. Jeżeli kursantów jest więcej, nauczyciel nie będzie mieć możliwości indywidualnej pracy z każdym z nich – mówi nasz ekspert z Jagiellońskiego Centrum Językowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Takie lekcje mogą okazać się stratą czasu. Nie chcemy wydawać pieniędzy na marne, z tego względu zawsze pytajmy o liczebność grup!

Zajęcia językowe dopasowane do potrzeb kursanta

Istotne jest także dopasowanie rodzaju zajęć do potrzeb kursanta. Niektórzy uczą się języka od podstaw, inni chcą dobrze przygotować się do matury czy zdobyć certyfikat. Rozeznajmy się w ofercie szkoły językowej, aby być w pełni zadowolonym z kursu.

Recenzje na temat szkoły językowej

Szukając dobrej szkoły językowej, nie zapomnijmy zweryfikować opinie na temat danej placówki. Dzisiaj łatwo jest zorientować się, co na temat danej szkoły myślą inni. Wystarczy wpisać jej nazwę w serwisie Google albo wyszukać profil szkoły na Facebooku. W kilka chwil zapoznamy się z opiniami i zadecydujemy, czy zapisujemy się na zajęcia, czy jednak szukamy innego miejsca. Warto szkolić swoje kompetencje językowe w sprawdzonych i godnych zaufania miejscach!

śr. ocena 5 / głosów 1