Fotel idealny do pracy biurowej

Fotel do pracy biurowej to konieczność, gdy spędzamy wiele godzin w pozycji siedzącej. Siedzenie zabija, a my niestety zdajemy się tego nie zauważać. Praca, komputerowe rozrywki oraz dodatkowe obowiązki, które zmuszają nas do spędzenie kolejnych godzin przy biurku, w negatywny sposób wpływają nie tylko na nasze ogólne samopoczucie, ale przede wszystkim stan zdrowia. Jak wybrać fotel do pracy biurowej?

Fotel idealny do pracy biurowej

Idealny fotel do pracy biurowej – kryteria wyboru

Dobry fotel biurowy pomaga nie tylko zapobiegać problemom z kręgosłupem, ale wręcz wpływa na jakość oraz efektywność pracy. To, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego fotela do pracy biurowej i nauczenie się zachowywania prawidłowej postawy podczas siedzenia.

Po pierwsze: ergonomia

Fotel biurowy musi być odpowiednio wyprofilowany. Ergonomiczna budowa jest bardzo ważna dla naszego zdrowia oraz wygody podczas siedzenia, jednak czasami o tym zapominamy i wybierając fotel do biurka, kierujemy się przede wszystkim designem.

Idealny fotel biurowy powinien mieć wyprofilowane oparcie oraz gwarantujące wygodne ułożenie ciała siedzisko. Nie może być on zbyt mały, bo wówczas nawet idealna budowa nie będzie w stanie zapewnić nam komfortu podczas pracy.

Wybór fotela biurowego musi być przemyślany. Jedynie ergonomiczny i odpowiednio dopasowany do wzrostu fotel będzie w stanie poprawić stan zdrowia i zapobiegać skutkom ubocznym wykonywania siedzącej pracy. Ergonomia to podstawa, bo sprawia, że fotel lub krzesło biurowe płynnie dopasują się do naszych indywidualnych potrzeb – wyjaśnia ekspert z firmy Semar z Tych.

Po drugie: dodatkowe funkcje

Regulacja wysokości siedziska to zbyt mało, aby można było uznać fotel biurowy za ideał. Równie ważne są dodatkowe funkcje, czyli regulacja wysokości i kąta nachylenia podłokietników, regulacja kąta nachylenia oparcia oraz wygodny zagłówek. Fotel biurowy powinien być też wykonany z przyjaznego skórze i łatwego do utrzymania w czystości materiału. Wybór dostępnych na rynku foteli i krzeseł biurowych jest ogromny, jednak nie wszystkie odznaczają się wysoką jakości. Warto o tym pamiętać i zainwestować nie tylko w zdrowy, ale także trwały fotel, który z powodzeniem posłuży przez wiele lat. Zasadą tą trzeba kierować się także, gdy wybieramy krzesło biurowe dla naszego dziecka. Już od wczesnego dzieciństwa trzeba dbać o kręgosłup swojej pociechy, która wraz z upływem kolejnych lat będzie spędzała coraz więcej czasu przy biurku. Co ważne, krzesło biurowe trzeba sukcesywnie wymieniać, bo dzieci szybko rosną.

śr. ocena 5 / głosów 1