Gdzie szukać zlecenia pracy przy opiece nad seniorami w Niemczech?

Opiekunki seniorów z Polski chcące zatrudnić się w opiece w Niemczech, mogą skorzystać z różnych form szukania pracy. Sposoby zależą głównie od tego, jaką ma się sytuację prawną w Polsce i jakie uprawnienia zawodowe w Niemczech. Z pomocą przychodzą profesjonalne agencje opiekunek seniorów, które pomagają znaleźć odpowiednią ofertę. Jakie są zalety skorzystania z takiego rozwiązania?

Opieka nad osobą starszą

Agencje opiekunek seniorów – zalety

Opiekunki osób starszych, które nie mają w Polsce statusu osoby bezrobotnej i poszukującej pracy w opiece w domach prywatnych w Niemczech, mogą zatrudnić się u polskiego pracodawcy, który deleguje je do pracy. W celu znalezienia takiego pracodawcy najlepiej skorzystać z Internetu. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „opiekunka osób starszych w Niemczech” lub „praca opieka Niemcy” pojawią się adresy stron internetowych firm, które specjalizują się w świadczeniu usług w opiece nad seniorami w Niemczech. Do większości polskich pracodawców można zgłosić się poprzez złożenie aplikacji o przyjęcie do pracy przez Internet albo zadzwonić i uzgodnić sprawę złożenia podania o przyjęcie do pracy w innej formie.

Agencje zatrudniające opiekunki osób starszych otrzymują od klientów niemieckich zlecenia na wyszukanie właściwej osoby. Klienci niemieccy często nie mają czasu na to, żeby odbierać telefony od kandydatek. Dodatkowo z powodu bariery językowej często nie są w stanie uzyskać od nich niezbędnych informacji. Zlecają więc szukanie odpowiedniej opiekunki firmom, które zamieszczają ogłoszenia o danym stanowisku na swojej stronie internetowej, a następnie zbierają zgłoszenia od opiekunek. Zebrane aplikacje są porządkowane pod kątem oczekiwań klienta.

Czy warto podjąć się pracy przy opiece dla seniorów

Opiekunki osób starszych mogą także samemu aplikować o pracę. Aplikacja powinna zawierać podstawowe informacje – wiek, jak długo pracuje się w opiece nad seniorami, stopień znajomości języka i termin, od kiedy można zacząć pracę. Należy także podać formę kontaktu – numer telefonu lub e-mail. Wysłanie aplikacji do renomowanej firmy to gwarancja rzetelności i bezpieczeństwa.

Jeśli nigdy wcześniej nie podejmowało się takiej pracy, to warto skorzystać z usług firm, które współpracują z personelem opiekuńczym i kierują do pracy w Niemczech lub innych krajach Unii Europejskiej. Taką firmą z branży opiekuńczej jest Opieka Inter Job z Lublina. Przedsiębiorstwa tego typu skutecznie pomagają w załatwieniu wielu spraw, z którymi można mieć początkowo trudność. Jest to m.in. pomoc w doborze zlecenia do możliwości opiekuna, zapewnienie dodatkowych kursów i dojazdu do miejsca zlecenia oraz powrotu.

śr. ocena 0 / głosów 0