Nowy Jork – idealne miejsce na wyjazd integracyjny

Trudno o bardziej filmowe miasto niż Nowy Jork. Oglądając ulubione seriale czy filmy, odwiedzamy Manhattan, Empire State Building, słynną 5 aleję czy spacerujemy po Central Parku. Kultowych scen kręconych w Nowym Jorku jest wiele, dlatego wydaje się nam tak znajomy. Warto jednak na własne oczy zobaczyć to miasto, poczuć jego wyjątkową atmosferę. Wystarczy kilka dni. Cortina Travel organizuje na zlecenie grupowe wyjazdy np. na długie weekendy

Dlaczego Nowy Jork jest idealnym miejscem na firmowy wyjazd integracyjny? Przede wszystkim każdy trochę je zna, ma swoje wyobrażenie o tym mieście, ale też każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Nowy Jork jest symbolem różnorodności. Zachwyci fanów Ojca Chrzestnego i miłośniczki Seksu w wielkim mieście. Każda dzielnica jest inna, mieszają się style, kultury, tradycje. Wystarczy porównać wyluzowanych mieszkańców East Village z bankowcami w krawatach z Wall Street, czy atmosferą nieustającego rodzinnego pikniku w Central Parku. Beztroska i wesołość graniczy z nastrojowym klimatem. Niedaleko Central Parku znajduje się 9/11 Memorial – niepozorny budynek, a w nim wystawa opowiadająca o nowojorczykach i ich miłości do miasta.

Widok z Top of the Rock

By ogarnąć Nowy Jork i jego różnorodność najlepiej popatrzeć na miasto z góry. Skąd roztacza się najciekawszy widok? Zdania są podzielone. Jedni uważają, że z Empire State Building, inni że z Rockefeller Center. Warto samemu się przekonać. Atutem drugiego tarasu, zwanego Top of the Rock, jest brak krat i możliwość oglądania panoramy 360 stopni. Widok m.in. na Central Park i rzekę Hudson jest oszałamiający! Kto zdecyduje się na wizytę w Rockefeller Center, powinien zajrzeć do pobliskiej katedry św. Patryka. To imponująca neogotycka budowla o ciekawej historii i polskich akcentach (znajduje się tam kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej). Niedawno odnowiona zachwyca piękną fasadą.

High Line

Tak jak jedna część warszawiaków woli Skaryszak, a druga np. Pola Mokotowskie, tak nowojorczycy mają swoje ulubione parki. Dla wielu absolutnym numerem jeden jest Central Park. Największy, przyciągający mieszkańców całymi rodzinami. Odpoczywają tu, biegają, jedzą lunch… Inni wolą bardziej tajemniczy brookliński Prospect. Na pewno jednym z najbardziej oryginalnych jest High Line. Park powstał w miejscu nieczynnej już trasy kolejowej, wybudowanej na wysokości 10 metrów. Ostatni pociąg przejechał tędy w 1980 roku i przez lata miejsce psuło wizerunek dzielnicy Chelsea. Dziś The High Line to przyjemny deptak z ławkami fontannami i wspaniałym widokiem na ulice miasta. Rozciąga się od ulicy Gansevoort przez ponad 2 kilometry aż do 34 Alei. Na całej trasie pozostawiono zabytkowe kolejowe tory. Zarośnięte trawą czynią ten park innym niż wszystkie!

Długa lista

Zatłoczony Time Square, czy opustoszała Ellis Island niegdyś pełna przybywających emigrantów? Cafe Lalo, gdzie spotkał się Tom Hanks z Meg Ryan, a może ulica w Little Italy, na której oddano strzały do Michaela Corleone? Miejsc wartych odwiedzenia jest długa lista. Które wybrać podpowiedzą profesjonaliści z Cortina Travel. Pomogą zorganizować także dodatkowe atrakcje, np. bilety na spektakl na Broadwayu, jazzowy wieczór w jednym z klubów w Harlemie czy wycieczkę do Waszyngtonu. Więcej informacji na :

http://cortinatravel.pl/p/dlugi-weekend-w-nowym-jorku-wycieczka i

http://cortinatravel.pl/p/city-break-programy.