Internetowe porady prawne – uniknij podstawowych błędów

Kiedy ostatnio miałeś styczność z prawem? Uważaj! Masz ją właśnie teraz. Wszystkie treści podlegają prawu autorskiemu. Znajdujesz się na terenie nieruchomości, która jest opodatkowana. Pracujesz teraz lub odpoczywasz w czasie przewidzianym ramami prawnymi. Wszystko wokół ciebie ma związek z prawem. Działanie bez znajomości prawa jest jak błądzenie po bezdrożach – ryzykowne i bezcelowe. Co zrobić, aby się nie pogubić?

internetowe-porady-prawne

Nie jestem prawnikiem!

Prawo, z racji swojej powszechności, jest bardzo rozległe. Niemożliwe jest jego perfekcyjne opanowanie nawet po wielu latach studiów i praktyki. Zwykły Kowalski nie musi i nie ma możliwości sprawnego poruszania się po wszystkich dziedzinach prawa, które mogą go dotyczyć. Osoba, która staje wobec zagwozdki prawnej, odczuwa bezradność i często czuje się osamotniona, przytłoczona ogromem przepisów i ich interpretacji.

Szalone poszukiwania

I wtedy zaczyna się szukanie. Zdeterminowany Kowalski wklepuje w przeglądarkę hasła związane z interesującym go  zagadnieniem. I już na tym etapie popełnia błąd. Nie da się bowiem problemu prawnego streścić w kilku słowach frazy, zaś Google na jej podstawie wyrzuci kilkaset tysięcy wyników. Bez odpowiedzi pozostawmy pytanie, jaki ich odsetek będzie zbieżny z potrzebami Kowalskiego oraz ile czasu pochłonie trafienie na te właściwie strony WWW.

W ten sposób Kowalski trafi zapewne na forum z poradami i znajdzie sprawy pokrewne do jego. Pokrewne, ale nie identyczne. Użytkownicy forów pełni są dobrej woli i chęci pomocy, ale nawet najbardziej precyzyjny opis problemu nic nie da, jeżeli nie zapewnimy doradcy wglądu w dokumenty. Nie możemy mieć też nigdy pewności co do wiedzy i doświadczenia osób udzielających się na forach.

Bezpośrednio do celu

Internetowe porady prawne obarczone są dużym marginesem błędu na wszystkich etapach. Może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Rozwiązaniem, które kosztuje nieco więcej zachodu, jest umówienie się na indywidualne porady prawne w profesjonalnej kancelarii, takiej jak np. Kancelaria Adwokacka Węgłowski. Wiele z nich świadczy bezpłatne porady prawne. Wystarczy tylko się umówić. Rozwiązanie Twojego problemu może być prostsze, niż myślisz.