Najpopularniejsze rodzaje językowych kursów specjalnych

Znajomość języków obcych to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych, wymagana przede wszystkich w bardzo wyspecjalizowanych branżach oraz na wysokich stanowiskach kierowniczych. Niestety, nauka w szkole lub na studiach to często za mało, by zdobyć zadowalające kwalifikacje. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są szkoły językowe, oferujące poza lekcjami w standardowymi trybie nauki semestralnej również kursy specjalne, nastawione na opanowanie przez ucznia konkretnego zakresu materiału.

kursy jezykowe

Kursy przygotowujące do egzaminów

Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkich wśród uczniów oraz studentów. Są to kursy, których zadaniem jest nauka oraz utrwalenie materiału wymaganego podczas egzaminów państwowych (m.in. matury) oraz egzaminów zezwalających na uzyskanie certyfikatów językowych. Posiadanie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka na danym poziomie jest warunkiem wymaganym przez wielu pracodawców, szczególnie na specjalistycznych stanowiskach.

Kursy branżowe

Są to kursy obejmujące przede wszystkim specjalistyczną terminologię, którą posługują się profesjonaliści z wybranych branż, np. medycznej, prawnej, naukowej. Znajomość terminów nie wymienionych w tradycyjnych słownikach przydaje się przede wszystkim podczas zapoznawania się z literaturą branżową (książki i czasopisma) oraz w przypadku uczestniczenia w zagranicznych konferencjach czy szkoleniach.

Kursy dla obcokrajowców

Jeśli decydujemy się zamieszkać na dłuższy okres czasu lub na stałe w obcym kraju, znajomość języka obcego będzie nie tylko wskazana do wypełniania obowiązków służbowych czy uczestnictwa w zajęciach szkolnych, lecz również bardzo przydatna w życiu codziennym. Powszechnie szkoły językowe kojarzą się nam z nauczaniem języków urzędowych obowiązujących za granicą, np. niemieckiego, angielskiego, włoskiego. Tymczasem na rynku edukacyjnym istnieją również placówki specjalizujące się w nauce języka polskiego. Jedną z nich jest szkoła Makilen, posiadająca swoją placówkę w Krakowie. Jej oferta skierowana jest przede wszystkim do studentów pochodzących ze Wschodniej Europy – Ukrainy, Rosji, Białorusi oraz Kazachstanu. Zajęcia w niej prowadzą profesjonalni lektorzy, absolwenci filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiadający co najmniej 10-letnie doświadczenie w nauczaniu obcokrajowców języka polskiego.