Największe zalety przedszkoli niepublicznych

Obecnie dostępny jest szeroki wybór ofert przedszkoli niepublicznych. Z pewnością wielu rodziców zadaje sobie pytanie: czy warto posłać naszego malucha do tego typu placówki? My podpowiadamy, że warto i na potwierdzenie przytaczamy najważniejsze jej zalety. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozjaśni Wam – rodzicom tę trudną, a niekiedy nawet bardzo trudną decyzję.

przedszkole

Miejsca tworzone z pasją

Niepubliczne placówki powstają z inicjatyw osób prywatnych, które bardzo często same są rodzicami i specjalistami, posiadającymi tak wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, opartą na wieloletnim doświadczeniu. O przedszkolu niepublicznym możemy więc śmiało powiedzieć, że jest miejscem, tworzonym z pasją.

Dla osób, które pracują z pasją, codzienne zadania są raczej przyjemnością niż obowiązkiem, a każdy dzień wygląda inaczej i przynosi nowe pomysły na przyszłość. Oddając nasze dziecko w ręce takich opiekunów, możemy być spokojni o ich bezpieczny, przyjemny i dobry dla nich pobyt w przedszkolu.

Na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i rozwój

W niepublicznych placówkach kadra kładzie silny nacisk na poczucie bezpieczeństwa maluchów – zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. A to są wartości nie do przecenienia. Małe dziecko potrzebuje ich bowiem w takim samym stopniu, jak odpowiedniego pożywienia. Tylko w takich warunkach może się ono czuć dobrze i komfortowo, a dzięki temu właściwie rozwijać.

Odpowiednie wspomaganie rozwoju dziecka

Wspomaganie rozwoju dziecka na każdym jego etapie to jeden z najważniejszych elementów pracy wychowawców przedszkolnych. Wybierając dla naszego dziecka dobre przedszkole, zatrudniające wykwalifikowanych pedagogów, możemy mieć pewność, że nasza pociecha otrzyma właściwe wsparcie każdego dnia, podczas uczenia się świata i relacji, jakie zachodzą pomiędzy ludźmi. Zabrzmiało poważnie, ale taka jest rzeczywistość. Nasze maluchy każdego dnia uczą się nowych rzeczy, emocji, uczuć i zachowań. Dlatego tak ważne jest, aby miały podczas tej nauki odpowiednią pomoc.

Indywidualne podejście

Jak tłumaczy nasza rozmówczyni, psycholog z Niepublicznego Przedszkola Raz Dwa Trzy – My w Warszawie: Właściwa pomoc i wsparcie to takie, które jest dostosowane do realnych potrzeb dziecka, a nie do jego wieku czy oczekiwań innych. Każde dziecko to odrębna istota, indywidualna, która w swoim czasie i w swoim tempie uczy się i poznaje nowe dla niej rzeczy czy zjawiska. Dobre wsparcie zatem polega na uważnym towarzyszeniu maluchowi. Takie podejście pozwala również na wczesne wykrycie ewentualnych problemów czy trudności rozwojowych. Wczesna diagnoza zaś gwarantuje dużą skuteczność w ich rozwiązaniu.

Jak widać, niepubliczne przedszkole zdaje się być miejscem, które zapewni naszemu dziecku najlepszą opiekę – w bezpiecznych i przyjaznych warunkach oraz pod czujnym okiem doświadczonych specjalistów.

śr. ocena 5 / głosów 1