Przeprowadzka firmy – zadanie dla profesjonalistów

Konieczność przeniesienia siedziby przedsiębiorstwa niesie za sobą wiele wyzwań. Przeprowadzka firmy jest złożonym logistycznie zadaniem, które musi być wykonane w jak najkrótszym czasie i z olbrzymią starannością. W przeciwnym wypadku nie tylko uniemożliwi prawidłowe funkcjonowanie całej organizacji, ale może też przynieść poważne straty finansowe.

przeprowadzka firmy

Szybka przeprowadzka firmy

Największym wyzwaniem podczas przeprowadzki firmy jest utrzymanie ciągłości pracy. Realizacja tego założenia jest trudna, ale możliwa, jeśli pakowanie i transport zaplanujemy na godziny popołudniowe. W takim scenariuszu pracownicy przedsiębiorstwa jednego dnia opuszczają pracę w zwyczajnych godzinach, a następnego rozpoczynają ją już w nowej siedzibie. Przeniesienie całego wyposażenia firmy i ponowne ustawienie go na nowym miejscu wymaga bardzo szybkiego, ale też zaplanowanego działania. Dlatego warto skorzystać ze wparcia osób, które posiadają doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla naszych klientów „czas to pieniądz”, a każdy dzień przestoju w pracy oznacza dla przedsiębiorcy straty. Dlatego przyjmując zlecenia, najpierw dokładnie omawiamy z klientami ich potrzeby i oczekiwania, a dopiero na tej podstawie przedstawiamy propozycje konkretnych rozwiązań. Przeprowadzki firm i biur wykonujemy również popołudniami oraz w godzinach wieczornych, a dzięki sprawdzonej ekipie, wypracowanym przez lata metodom i solidnej flocie samochodowej dotychczas nie mieliśmy problemu z realizacją nawet wyjątkowo skomplikowanych przeprowadzek

– opowiada nasz rozmówca z  firmy Akces w Warszawie.

Bezpieczny transport firmowego mienia

Transport wyposażenia firmy jest kulminacyjnym punktem przeprowadzki, jednak zdecydowanie więcej czasu trzeba poświęcić jego przygotowaniu. Maszyny, urządzenia, meble i sprzęt biurowy muszą zostać najpierw rozmontowane, spakowane i odpowiednio zabezpieczone – szybko i dokładnie. Również na tym etapie przydatna jest pomoc fachowców, którzy posiadają doświadczenie, narzędzia i w reszcie niezbędne materiały do pakowania. Zabezpieczenia powinny być dostosowane do rodzaju przewożonych elementów, a to oznacza, że nie wszystko da się zapakować w kartony; przy przeprowadzkach firm z reguły potrzebne są też duże ilości folii stretch i bąbelkowej, pianki, taśmy, wypełnienia i akcesoria do stabilizacji ładunku w samochodzie. Wartym rozważenia pomysłem jest skorzystanie z dodatkowego ubezpieczenia usługi przeprowadzkowej.

Przewiezienie wyposażenia biura czy zakładu do nowej siedziby to wciąż nie wszystko. Sprzęt trzeba jeszcze przygotować do użytku, czyli rozpakować, ponownie zmontować i ustawić na odpowiednich miejscach. Dobra firma przeprowadzkowa nie zostawi stosu pudeł w przypadkowo pozostawionych miejscach – ekipa będzie pracować do momentu, w którym każdy element znajdzie się tam, gdzie powinien.

śr. ocena 5 / głosów 1