Rodzaje kursów kosmetycznych

Zawód kosmetyczki okazuje się spełnieniem dla wielu kobiet. Oferuje duże możliwości rozwoju oraz wiele satysfakcji, do jego wykonywania jednak potrzebne są odpowiednie wykształcenie, wiedza i umiejętności. Można zdobyć je na różnego rodzaju kursach oferujących ogromny wybór specjalizacji. Pamiętajmy, że osoba wykonująca zawód kosmetyczki nie powinna poprzestać na jednym kursie – ważne jest, aby stale się w tym względzie dokształcała. Poniżej przedstawiamy niektóre typy kursów kosmetycznych.

kurs-kosmetyczny

Kurs stylizacji paznokci

Kurs stylizacji paznokci omawia najważniejsze zasady pielęgnacji i upiększania paznokci, narzędzia, sprzęt, preparaty i kosmetyki potrzebne do pracy. Uczy wykonywania różnego rodzaju manicure’u i pedicure’u: klasycznego, japońskiego, hybrydowego, metodą akrylową, żelową oraz połączenia akrylu i żelu. Omawia najpopularniejsze kształty paznokcia i uczy szeroko pojętego wzornictwa. Uwzględnia również zabiegi SPA na dłoniach i stopach, a także ich masaż.

Kurs kosmetyczny

Kurs kosmetyczny umożliwia zdobycie niezbędnej wiedzy, umiejętności i doświadczenia potrzebnych w zawodzie kosmetyczki. Obejmuje on wiele różnorodnych zagadnień. Na początku kursanci zapoznawani są z ogólną charakterystyką zawodu oraz wymaganiami BHP i SANEPIDU. Następnym istotnym czynnikiem jest poznanie budowy i funkcji skóry, jej procesów starzenia się i chorób jej dotyczących, a także różnych typów skóry. W kolejnych etapach osoby uczestniczące w kursie zapoznają się z różnego typu zagadnieniami dotyczącymi w głównej mierze zabiegów kosmetycznych, do których należą między innymi: aplikacja maseczek (ze szczegółowym poznaniem ich rodzajów), aplikacja peelingów i kwasów kosmetycznych, masaże twarzy, szyi i dekoltu, depilacja za pomocą wosku i pasty cukrowej, regulacja oraz henna brwi i rzęs. Ponadto kurs pozwala na zdobycie umiejętności umożliwiających obsługę specjalistycznej aparatury pozwalającej na wykonywanie zabiegów laserem, ultradźwiękami, falami radiowymi, oxybrazji, peelingu kawitacyjnego czy też jonoforezy.

Kurs wizażu

Kursy wizażu i stylizacji przeznaczone są dla osób pasjonujących się makijażem oraz planujących pracę z tym związaną. Po zakończeniu kursu otrzymują one odpowiedni certyfikat i wszelkie uprawniania do wykonywania tego zawodu.

Zajęcia zaczynają się od wprowadzenia podstawowych informacji dotyczących BHP, budowy skóry i zasad jej pielęgnacji, a także wiadomości na temat dbania o kosmetyki i akcesoria kosmetyczne. Kolejne zagadnienia obejmują: diagnozę typu skóry, modelowanie i anatomię twarzy, teorię barw, retuszowanie niedoskonałości skóry, „no make-up”, omówienie typów urody – informuje nasz rozmówca reprezentujący Zakład Doskonalenia Zawodowego z Łodzi.

Osoby uczestniczące w kursie poznają w teorii i praktyce różne rodzaje makijażu: dzienny, biznesowy, wieczorowy, ślubny, fotograficzny, męski, artystyczny i graficzny, francuski i makijaże dla różnych grup wiekowych. Dodatkowo kursanci uczą się podstaw charakteryzacji.

Kurs podologiczny

Kurs podologiczny w dużej mierzy opiera się na zajęciach praktycznych, jednak uwzględnia również ważne zagadnienia teoretyczne, takie jak między innymi: zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, nauka oceny stanu stóp, wykonywania badań i prawidłowej diagnozy, anatomia, fizjologia i zmiany dotyczące płytki paznokciowej, preparaty pielęgnacyjne i specjalistyczne narzędzia, stopa cukrzycowa, wrastające paznokcie, anatomia i stany chorobowe stóp. Kurs przygotowuje do pracy ze skalpelem, uczy rekonstruowania paznokci, usuwania odcisków i modzeli, pielęgnacji pękających pięt, rozpoznawania grzybicy paznokci i grzybicy stóp.

śr. ocena 5 / głosów 4