W jakim wieku rozpocząć naukę angielskiego?

O tym, że znajomość języków obcych ułatwia życie, wie każdy. Obecnie, największą popularnością cieszy się język angielski, który jest tak powszechny, że biegłe posługiwanie się nim pomaga np. w sprawach ważnych takich jak otrzymanie dobrej pracy lub dostanie się do wymarzonej szkoły lub uczelni. Ponadto, dzięki temu, że posługuje się nim wiele osób na świecie, nauczenie się go, ułatwia podróże i zawieranie znajomości. W jakim wieku warto rozpocząć naukę angielskiego?

Nauka angielskiego

Nauka języka angielskiego – kiedy zacząć? Im wcześniej, tym lepiej

Znajomość języka angielskiego daje duże możliwości, dlatego też naukę warto rozpocząć jak najwcześniej. Najlepsze szkoły językowe posiadają w swojej ofercie kursy językowe dla dzieci, w których mogą brać udział nawet 3-letnie pociechy. Warto podkreślić, że w szkołach zajęcia odbywają się w grupach, które dopasowane są nie tylko do umiejętności dzieci, ale również do ich wieku. Ponadto, aby nauka języka obcego była efektywna, lekcje najczęściej prowadzone są w małych grupach – od 2-osobowych do 7,8-osobowych. Decydując się na konkretną placówkę, warto zwrócić także uwagę na program nauczania. To istotne, gdyż najlepsze szkoły językowe z wieloletnim doświadczeniem z reguły posiadają autorski program, który zamiast nudnych zajęć oferuje dzieciom naukę w ciekawy, dopasowany do nich sposób. Dlatego też np. nauka angielskiego dla najmłodszych odbywa się poprzez zabawę i w czasie, gdy maluchy myślą, że to tylko zwykłe gry, przyswajają nowy język obcy nie myśląc nawet, że to zajęcia językowe. Istotne jest także, aby tematykę lekcji i formę dopasować także do starszych dzieci – gdy tematy będą zajmujące i ciekawe, to chętniej będą konwersowały po angielsku.

Nauka angielskiego dla dorosłych – bo nigdy nie jest za późno!

Zajęcia angielskiego dla dorosłych to świetne rozwiązanie dla osób, które np. starają się o nową pracę, chcą się przebranżowić lub po prostu mają chęć poznawania osób z innych krajów lub chcą czuć się swobodnie podczas zagranicznych podróży – podkreśla specjalista z Bradbury English School z Józefosława.

Powodów nauki języków obcych wśród dorosłych jest wiele, jednak najważniejsze jest to by mieć motywację i trafić do profesjonalnej szkoły języka angielskiego, która skutecznie pozwoli zdobyć umiejętności językowe na zadowalającym kursanta poziomie. Na kursach dla dorosłych najwięcej osób korzysta z zajęć grupowych, które dzięki małej liczebności uczestników umożliwiają intensywne ćwiczenia i tym samym pomagają efektywnie pozyskiwać wiedzę. Jednak profesjonalne szkoły językowe wychodzą naprzeciw potrzebom dorosłych, często zajętych pracą i innymi obowiązkami, dlatego w ofertach dostępne są także indywidualne zajęcia z angielskiego, które pozwalają ustalić szczegółowy plan i cel, jakim może być np. przygotowanie do jednego z egzaminów.

śr. ocena 5 / głosów 1