Wymiana walut w Internecie krok po kroku

Wymiana walut w Internecie wielu osobom może się wydawać bardzo skomplikowaną transakcją, której podejmują się wyłącznie doświadczeni przedsiębiorcy. Serwisów wymiany walut jest jednak coraz więcej nie bez powodu – przekonujemy się do transakcji online, podobnie jak udało nam się przekonać do samych kont internetowych. Jak wygląda wymiana walut w Internecie krok po kroku? Przyjrzymy się i dopytamy o szczegóły.

obsluga-kantoru

Początki z serwisem wymiany walut online

Solidny serwis wymiany walut online jest zorganizowany w przejrzysty sposób. Widzimy aktualne kursy walut, obsługiwane przez kantor banki i możemy w prosty sposób dotrzeć do informacji o samym kantorze. Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania pojawiają się w dziale „FAQ” albo „Pomoc”. Właśnie w takiej zakładce możemy najczęściej znaleźć informacje o tym, kto może korzystać z serwisu. Najczęściej z serwisu wymiany walut mogą korzystać:

  • osoby fizyczne – jest to prawne określenie człowieka od chwili urodzenia do chwili śmierci,
  • osoby prawne, definiowane zazwyczaj jako trwałe zespolenie ludzi i środków materialnych (w celu zrealizowania określonych zadań), np. spółdzielnia, związek zawodowy czy spółka kapitałowa,
  • oraz jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej, a którym ustawa przyznaje zdolność prawną, np. stowarzyszenie zwykłe czy spółka partnerska.

Dodatkowy warunek to posiadanie i wskazanie co najmniej jednego rachunku w PLN oraz jednego rachunku walutowego.

Wymiana walut online od strony technicznej – przygotowanie

Wymiana walut w kantorze internetowym dla osoby, która wie, jak poruszać się w sieci i zna chociażby jej podstawy, to rzecz banalna.

Rejestrujemy się, wypełniając formularz, zapoznajemy się z regulaminem i akceptujemy go – mówi nam przedstawiciel serwisu Centnet.pl. – Następnie sprawdzamy pocztę. Otrzymujemy z kantoru link i klikając go, potwierdzamy rejestrację.

Dowiadujemy się także, że rejestracja w serwisie, z którym współpracujemy przy tworzeniu tego artykułu, jest całkowicie bezpłatna, podobnie jak utrzymanie w nim konta. Opłaty mogą być pobierane na ewentualne koszty przelewów czy koszty przesyłki dowodu kupna lub sprzedaży za pośrednictwem poczty.

Wymiana walut online na utworzonym koncie

Dobrze, a jak wygląda sam proces wymiany walut w kantorze online? Logujemy się do panelu klienta, gdzie w dobrym kantorze internetowym mamy do dyspozycji kalkulator z aktualnymi kursami walut online. Podkreślmy: są to kursy walut online, więc ich wartości widzimy w postaci np. 3,500000 zł, gdzie ostatnie cyfry tej wartości mogą stosunkowo szybko się wahać. Za pomocą kalkulatora liczymy, ile potrzeba nam środków na zakup potrzebnej ilości walut. Zlecamy wymianę, dokonujemy przelewu na wskazany numer konta. Po zaksięgowaniu danej wartości na koncie kantoru otrzymujemy przelew zwrotny z kantoru online na nasz rachunek walutowy – i gotowe!

śr. ocena 5 / głosów 5