Zasada działania biura wirtualnego

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Rozwiązanie to ma bardzo wiele plusów, jednak wymaga również dopełnienia pewnych formalności. Jedną z nich jest rejestracja firmy – do tego potrzebne jest podanie adresu, pod którym przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę. Nie wszystkie nowopowstałe firmy stać na wynajęcie powierzchni biurowej, niektóre z nich nie mają nawet takiej potrzeby, ponieważ filarem ich działalności jest ciągła mobilność. Właśnie do takich firm skierowana jest oferta wirtualnych biur.

biura wirtualne

Czym jest biuro wirtualne?

Wirtualne biura to placówki, które za niewielką opłatą udostępniają innym przedsiębiorstwom swoje dane adresowe w celu rejestracji i późniejszego prowadzenia działalności gospodarczej. Trzeba zauważyć, że udostępniane są tylko te dane, nie zaś fizyczne powierzchnie biurowe. Coraz więcej młodych i małych firm decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż pozwala ono znacznie zmniejszyć koszty prowadzenia działalności (miesięczny koszt korzystania z siedziby wirtualnego biura jest zwykle kilkanaście razy niższy, niż wynajęcie prawdziwej powierzchni biurowej, w której będzie urzędować firma), a ponadto pozwala korzystać z prestiżu, jaki niesie za sobą posiadanie adresu np. w samym centrum metropolii – wielu klientów oraz kontrahentów zwraca dużą uwagę na lokalizację firmy, z którą zamierzają nawiązać kontakt. Idea wirtualnego biura narodziła się w 1994 roku, jej autorem był Ralph Gregory – w 1995 założył on pierwsze wirtualne biuro, które dość szybko zyskało dużą popularność i funkcjonuje z powodzeniem do dziś.

Dlaczego warto wybrać wirtualne biuro?

Możliwość pominięcia kosztów zakupu lub wynajmu fizycznego biura oraz korzystanie z prestiżowego adresu to nie jedyne zalety takiego rozwiązania. Wirtualne biura zajmują się często obsługą księgową swoich klientów, doradztwem (m.in. w zakresie prawa), wsparciem informatycznym, odbiorem i przechowywaniem korespondencji, magazynowaniem ważnych dokumentów, obsługą służbowych skrzynek mailowych. Dodatkowo wśród ich usług można znaleźć np. wyrabianie firmowych wizytówek i pieczątek, wynajem sal konferencyjnych oraz powierzchni biurowych (w ramach coworkingu) i wiele innych.

Prowadzenie wirtualnego biura znajdziemy w ofercie katowickiego Biura Rachunkowo-Księgowego Plus.