Animacje dla dzieci jako ciekawy dodatek ofert wypoczynkowych

Często zdarza się, że trudno dogodzić dzieciom w czasie wakacyjnego pobytu. Warto zawczasu zaplanować, co chcemy zobaczyć lub zwiedzić oraz jakie rozrywki czekają na dzieci po przyjeździe do określonego miejsca. Można również zdać się na pomysły organizatorów rodzinnych wypoczynków, których oferta obejmuje zarówno atrakcje dla dorosłych, jak i dzieci. Dla tych drugich ciekawą opcją są sportowo-ruchowe animacje prowadzone przez przeszkolonych animatorów.

animacje dla dzieci

Dodatkowe atrakcje dla dzieci w ofertach wypoczynkowych

Ośrodki wypoczynkowe prześcigają się w pomysłach na oferty wypoczynkowe. Nic dziwnego, w końcu od nich zależy wybór, w szczególności gdy pobyt rezerwuje rodzina z dziećmi. Dla najmniejszych uczestników wypoczynku warto przygotować specjalne atrakcje, które na długo pozostaną w ich pamięci. Mogą to być np. warsztaty plastyczne, place zabaw, mini zoo, dyskoteki, wypożyczalnie rowerów, gier planszowych, biblioteki, ale również specjalne animacje powstające w wyniku pomysłowości animatorów.

Czym są animacje dla dzieci?

Animacje to u nas tematyczne zabawy sportowo-ruchowe przebiegające według określonego scenariusza. Jest to ekskluzywny dodatek do ofert wypoczynkowych, który przyciąga do ośrodków wypoczynkowych młodych turystów – wyjaśnia właściciel ośrodka wypoczynkowego Zalesie Mazury Active Spa, położonego w czystej ekologicznej strefie z prywatną plażą nad mazurskim jeziorem Orzyc Wielki niedaleko Olsztyna. Ważna jest tutaj postawa animatora, który powinien odznaczać się charyzmą, śmiałością, odwagą i spontanicznością, ponieważ pełni on funkcję wodzireja, któremu dzieci będą chciały w pełni zaufać. Ponadto, dzięki swojej empatii potrafi wydobyć najlepsze cechy u osób uczestniczących w animacjach.

Przykłady zajęć animacyjnych

Warto podkreślić, że animacje nie sprowadzają się do konkursów z nagrodami, prowadzenia karaoke lub pieczenia kiełbasek. Główne programy polegają na aktywnej zabawie, w której uczestniczą wszystkie dzieci przebierając się np. za Indian lub piratów, szukając skarbów ukrytych na terenie obiektu, grając w podchody lub rywalizując w sportowej mini-olimpiadzie. Wszystkie zadania wymagają aktywności fizycznej, dlatego jest to doskonałe połączenie ruchu, nauki i zabawy, dzięki czemu kilka godzin zajęć animacyjnych mija bardzo szybko, a dzieci są zadowolone mimo lekkiego zmęczenia.